> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Další domácí zápas NHáčka

vloženo: 12.10.2019           komentářů: 0

NH Ostrava vs Dekstone Tuři Svitavy

Kolo: 3

Datum: 12.10.2019

Vzájemná bilance z loňské sezóny: 0:2

Další domácí zápas odehrají ostravští basketbalisté již v sobotu 12. října.Tentokrát jim bude soupeřem celek ze Svitav. S výběrem trenéra Pivody se domácí utkali již 2x v přípravě před touto sezónou. A v obou případech si Marko a spol. odvezli pohodlné vítězství. To však byla příprava. Ligový zápas je ovšem něco jiného. Vstup měli dnešní soupeři do nového ligového ročníku stejný.V sobotu si připsali oba celky porážku. I když pro hosty to muselo být o to smutnější, jelikož na horké půdě v Děčíně prohráli jen o koš 96:98. Nejlepším střelcem Turů byl s 29 body Puršl. Tento šikovný pivot tak dál pokračuje v dobrých výkonech, kterého zdobili jak v přípravě, tak také v reprezentaci. Bodově se také činil Matěj Svoboda, autor 14 bodů. Pro něj bude souboj také jistě zajímavý, jelikož na sebe bude narážet se svým mladším bratrem Štěpánem, který hájí barvy Nové huti.

Domácí celek v prvním zápase podlehl týmu USK 78:100. Poločas byl ještě vyrovnaný,ale špatný vstup do druhého poločasu v kombinaci s nedůsledností a malou bojovností na obranné polovině vyústil ve výsledný bodový rozdíl. Kouč ostravských nemohl počítat s trojicí hráčů (Nábělek, Havlík, Choleva) a v úzké rotaci to bylo znát. Hosté měli střeleckou oporu především v Maricovi s Proletou. U domácích se nejlépe dařilo Newkirkovi s 18 body.

Z tábora soupeře:

Stejně jako domácí tým, tak také sobotní soupeř ostravských prošel před sezónou několika změnami. A to nejen v sestavě, ale také v realizačním týmu. Jako hlavní kouč skončil trenér Růžička (Brno) a na pozici hlavního trenéra se přesunul dosavadní asistent Lukáš Pivoda. Ten si k sobě přibral jako asistenty Martina Blahu a Martina Nováka. Do kádru pak přišli dva cizinci v podobě Eugena Crandalla a Damonteho Dooda. Z mladých nadějí svitavského celku je dobré zmínit například Jana Hlobila či Vojtěcha Sýkoru.

Dále v tomto celku najdeme zkušené ligové hráče typu Romana Marka, Pavla Slezáka či Jiřího Jelínka.

Nesmíme však zapomínat ani na reprezentanta Puršla či Luboše Kováře, který v přípravném zápase proti domácím měl velmi dobrou střeleckou mušku.

K zahraniční akvizici hlavní kouč dodává:

“Damonte přivádí do týmu všechny prvky, které jsme si od nové posily pod koš slibovali. Velký důraz a hru zády ke koši ve vymezeném území, dobrou práci nad obroučkou a v neposlední řadě vyztužení naší obrany. Damonte má při svých parametrech výborný pohyb po hřišti a my věříme, že skvěle zapadne do konceptu naší hry.”

Partnerem zápasu bude tentokrát společnost Nikey. Zápas můžete sledovat buď v přímo v hale nebo také na TVCOM.

Juraj Páleník před zápasem říká: " V našem druhém domácím zápase proti Svitavám musíme hrát koncentrovaně, hlavně co se obrany týče, celých 40 minut. Nemůžeme si dovolit výpadky, jak v předešlých zápasech. Doufám, že hala bude plná, stejně jako při prvním domácím zápase a my předvedeme fanouškům lepší výkon jako naposled."

autor: www.nhbasket.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.