> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nová sportovní hala

vloženo: 16.09.2019           komentářů: 0

Krásné Pole bude mít sportovní halu.Sportování v městském obvodu Krásné Pole zpřístupní a zatraktivní nová multifunkční sportovní hala. Určena bude pro široké spektrum halových sportů – florbal, sálovou kopanou, badminton, volejbal, stolní tenis, házenou, jógu nebo aerobik a veřejnosti by mohla začít sloužit už příští rok. Její součástí bude hlavní a vedlejší sportovní plocha, tribuna pro diváky, zázemí a sklad. Objekt přijde na 51,9 milionu korun a bude ji stavět společnost Bystroň Group, která vyhrála veřejnou zakázku na realizaci stavby.

Hala bude stát ve Sklopčické ulici u fotbalového hřiště v blízkosti základní a mateřské školy. Stavět se začala v září, hotová by měla být nejpozději v srpnu příštího roku. Hlavní sportovní plocha bude mít rozměr 42,5 x 22 metrů, vedlejší sportovní plocha bude o velikosti 14 x 9,5 metru, zázemí budou tvořit čtyři šatny a dvě sociální zařízení, sklad bude určen hlavně na sportovní vybavení. Tribuna pojme až 118 sedících, 15 „polosedících“ a zhruba 40 stojících diváků. Projekt počítá i se vznikem 11 nových parkovacích míst.

„Západní okraj města má příznivé podmínky pro kvalitní bydlení a dlouhodobě zde roste počet obyvatel. V současnosti není v dané lokalitě žádné vhodné sportovní zařízení, takže obyvatelé této lokality vnímají deficit sportovního vyžití. Proto jsme se rozhodli pro stavbu haly v lokalitě, která už je umístěním fotbalového hřiště předurčena pro sportování. Nové sportoviště navíc budou moci využívat i žáci sousední školy,“ řekla náměstkyně primátora pro sport Andrea Hoffmannová.

Náklady na stavbu pokryje z 50 procent dotace ministerstva školství, o zbylou část se podělí 25 procenty město Ostrava a obvod Krásné Pole.

„Velkou výhodou pro provoz haly je, že bude vytápěna kogenerační jednotkou, která zásobuje teplem i nedalekou základní a mateřskou školu. Toto zařízení vyrábí elektrickou energii, kterou městský obvod dál prodává. Již nyní z ní dosahuje ročního zisku ve výši 250 tisíc korun, a to je v současné době kogenerační jednotka využita na necelých 60 procent. Na plnou kapacitu najede až napojením sportovní haly,“ doplnila náměstkyně A. Hoffmannová.

Hala bude sloužit převážně veřejnosti k rekreačnímu sportování. Dále ji budou využívat ke svým tréninkům florbalový klub FBC Letka Ostrava-Poruba, TJ Sokol Krásné Pole a Turistický oddíl mládeže (TOM) Paprsek Krásné Pole.

„Myšlenka výstavby sportovního zařízení v Krásném Poli je stará několik desetiletí. První projektová dokumentace je z roku 2009, byla však přepracována po vzniku Strategie rozvoje sportu v Ostravě. Stavět se bude podle tohoto upraveného návrhu. Jsem rád, že halu v Krásném Poli budeme po letech konečně mít,“ doplnil starosta Krásného Pole Tomáš Výtisk.
Nová sportovní hala v Krásném Poli se po svém dokončení připojí k třinácti dalším sportovním zařízením, které v Ostravě pomáhají vytvářet podmínky k aktivnímu vyžití obyvatel i návštěvníků města.

autor: Andrea Vojkovská Tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.