> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Seniorský víceboj v Bílovci

vloženo: 10.09.2019           komentářů: 0

Ve středu 11. září bude v Bílovci soutěžit takřka 150 seniorů z celého kraje v prvním ročníku Seniorského víceboje! Akce, kterou pořádá Krajské koordinační centrum Seniors za podpory Klubu seniorů Bílovec, Svazu tělesně postižených v Bílovci a Asociace sportu pro všechny Spartaku Bílovec, se zúčastní i deset sportovců ze Slovenska.
„Senioři budou soutěžit v sedmi disciplínách – v hodu šipkami, kriketovým míčkem a kroužků, v běhu s tenisovou raketou a míčkem, ve slalomu na koloběžce, v košíkové a bollobalu. Rozděleni budou do šesti kategorií – od 55 do 59 let, od 60 do 69 let a od 70 let výše, a to vždy zvlášť muži a zvlášť ženy,“ popisuje pravidla soutěže Milan Fabián z Krajského koordinačního centra Seniors s tím, že přes padesát seniorů bude soutěžit v kategorii nad 70 let. „Organizujeme podobné akce již několik let a tak víme, že seniory tyto hry natolik strhnou, že bojují jako by šlo o život. Už teď se těšíme na tu skvělou sportovní atmosféru!“
Senioři se utkají od 14 hodin na hřišti místního gymnázia Mikuláše Koperníka. To zajistila místní organizace svazu tělesně postižených. „Budeme mít k dispozici venkovní prostory ke konání akce, včetně šaten, počítačové učebny k vyhodnocení výsledků a v případě nepříznivého počasí i tělovýchovnou halu,“ říká Anna Římanová předsedkyně této organizace a dodává, že za svaz tělesně postižených se zúčastní seniorského víceboje pět členů. Všichni se zúčastnili i loňských krajských her seniorů v Bílovci a byli úspěšní – Jana Richterová skončila na 2. místě, zbývající čtyři sportovci obsadili druhá a třetí místa ve svých kategoriích. Město však budou reprezentovat také soutěžící z TJ Spartak a Klubu seniorů. A mezi nimi jsou i další nadějní sportovci, jednou z nich je i Marie Holušová, která se probojovala do krajského reprezentačního týmu seniorů, který letos zvítězil v celostátních hrách seniorů. „Nejlepší sportovce kraje z řad seniorů představíme také při slavnostním vyhlašování výsledků seniorského víceboje, které se uskuteční v bíloveckém domě kultury po skončení sportovní části her. Součástí bude i krátké kulturní pásmo seniorských spolků z Ostravy a Hlavnice,“ dodává Fabián.
Odměnou pro sportovce budou diplomy, které zajišťuje Kulturní centrum Bílovec, a také medaile pro absolutní vítěze víceboje a perníkové medaile pro vítěze v jednotlivých kategoriích. Seniorský víceboj v Bílovci, nad nímž převzala záštitu starostka města Renata Mikolašová, je podpořen dodací z krajského programu Podpora zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2019.
„Jsme rádi, že si Seniors vybral pro pořádání právě naše město, a to i díky tomu, že naši senioři jsou aktivní a účastní se nejen nejrůznějších kulturních akcí, ale i těch sportovních. A jak je uvedeno výše, někteří z nich jsou velmi úspěšní. Já osobně však považuji za úspěšné všechny, kteří se hlásí na podobná klání a svůj život i v seniorském věku prožívají aktivně,“ dodává starostka s tím, že město akci podpořilo finančním darem.
Občanské sdružení SENIORS (dnes SENIORS,z.s.) bylo založeno v říjnu 2009 a v současnosti působí v Moravskoslezském kraji a v dalších čtyřech krajích v ČR, kde aktivně vyvíjí svou činnost ve všech okresech se svými Okresními organizačními centry. V zájmu sjednocovacích principů SENIORS počátkem roku 2011 spolupracuje i Radou seniorů České republiky.

Hlavní partner akce: Moravskoslezský kraj, partneři: Město Bílovec, Gymnázium Mikuláše Koperníka Bílovec, Kulturní centrum Bílovec a NASSAI.


autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.