> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Lanžhot-Baník 1:3

vloženo: 28.08.2019           komentářů: 0

Baník v utkání 2. kola MOL cupu nezaváhal. I díky dvěma gólům Milana Baroše vyhrál na hřišti divizního Sokolu Lanžhot 3:1.
MOL Cup, 2. kolo, st 28.8. , diváci: 3156
TJ Sokol Lanžhot - FC Baník Ostrava
TJ Sokol Lanžhot
1:3
(1:3)
FC Baník Ostrava

Branky: 10. Královič – 2. Smola (Lalkovič), 28. Baroš (Lalkovič), 35. Baroš (Pokorný). ŽK: Lapin – Procházka, Lalkovič, Granečný.

TJ Sokol Lanžhot: Klimeš – Šenk, Mikúšek, Bárta, Dobšíček – Hílek, Krejčíř – Královič, Bartoš, Kleiber (79. Lenhard) – Dovhanyuk (83. Lapin).

FC Baník Ostrava: Budinský – Celba, Pokorný, Procházka (46. Šindelář), Granečný – Holzer, Kaloč, Jirásek (46. Jánoš), Lalkovič – Baroš, Smola (63. de Azevedo).
Komentář

Baník se ujal vedení hned ve druhé minutě. Milan Lalkovič zakroutil míč z přímého kopu do lanžhotské šestnáctky, v ní se nejvýše dostal Tomáš Smola a hlavou otevřel skóre. Domácí mohli kontrovat v 7. minutě. Radim Kleiber zakončoval těsně mimo. Za tři minuty vyšla domácím krásná rychlá akce. Jaroslav Hílek rozběhl Timoteje Královiče, ten se dostal tváří v tvář Viktorovi Budinskému a s přehledem zakončil - 1:1.

Ve 20. minutě se už už zdálo, že si Baník bere vedení zpět, ale gól Tomáše Smoly nakonec kvůli ofsajdu neplatil. A tak udeřilo až ve 28. minutě. Milan Lalkovič dostal míč k úplně volnému Milanu Barošovi, a ten míč s přehledem uklidil k tyči.

Ve 35. minutě se po rychlé akci dostal do šance Daniel Holzer, brankář Jakub Klimeš jeho střelu vyrazil. Následný rohový kop prodloužil Jakub Pokorný na zadní tyč, kde číhal Milan Baroš, jenž dostal balon znovu do lanžhotské branky.

Ve druhé půli byl nejblíže gólu Tomáš Smola, proti jeho hlavičce výtečně zasáhl gólman Klimeš. A dokázal vytěsnit i Smolovu dorážku.

Domácí propásli šanci na snížení v 67. minutě. Peter Mikúšek hlavičkoval nad.
BOHUMIL PÁNÍK: „Prvním cílem byl postup, ten jsme splnili. Druhým bylo nasadit hráče, kteří tolik nehrávají. Pošetřili jsme některé hráče ze základu na nedělní Jablonec. Pohár je nevyzpytatelný. Domácí, když se dostali do tlaku a vytvořili si standardky, byli nepříjemní.“

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.