> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rybníky pod Bedřiškou

vloženo: 26.08.2019           komentářů: 0

Rybníky pod Bedřiškou se proměnily v odpočinkový areál

Z poddolovaných a zabahněných rybníků pod Bedřiškou v ostravském obvodu Nová Ves se stala příjemná relaxační zóna. Na jejich proměně se podílelo město Ostrava s obvodem a státním podnikem Diamo.

Rybníky pod Bedřiškou se proměnily v odpočinkový areál.Rybníky pod Bedřiškou v ostravském obvodu Nová Ves.

Rybníky pod Bedřiškou vznikly v roce 1970. Konaly se na nich rybářské závody, ale postupem času rybníky přestaly sloužit svému účelu. První plány na revitalizaci se objevily před 12 lety, avšak přípravy začaly až v roce 2016. Upravené rybníky byly slavnostně otevřeny v neděli 25. srpna letošního roku.

Rybníky získaly nové téměř kilometrové odtokové potrubí, byly odbahněny a zpevněny. Musely být opraveny vtoky a výpustě. Kolem rybníků vedou nové chodníky, prostředí zpříjemnilo 30 nově vysazených listnatých stromů a více než 100 keřů. Aby se v místě mohly konat akce, musela se nechat opravit rybářská bouda a zřídit posezení.

„Rybníky prošly krásnou proměnou. Jsem ráda, že se město Ostrava podílelo na jejich úpravě díky dotačnímu programu Fajnovy prostor. V Nové Vsi tak vzniklo nádherné odpočinkové místo. Velké poděkování patří starostovi Nové Vsi panu Tomáš Lefnerovi a všem, kteří se na projektu podíleli,“ uvedla na slavnostním otevření revitalizovaných rybníků náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Místní farář areálu požehnal a poté náměstci ostravského primátora Kateřina Śebestová a Zbyněk Pražák společně se starostou Nové Vsi Tomášem Lefnerem, farářem, architektem a zástupci dodavatelských firem areál slavnostně otevřeli přestřižením pásky. Hned poté se u rybníků konal Bartolomějských krmáš.

Foto: Adolf Horsinka

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.