> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Příměstské tábory v Bílovci

vloženo: 22.08.2019           komentářů: 0

Bílovecký dům dětí a mládeže hlásí rekordní počet dětí na příměstských táborech!

Přes 250 dětí z Bílovce a okolí přihlásili rodiče na letošní letní příměstské tábory zdejšího domu dětí a mládeže! „V loňském roce jsme měli i s jarním příměstským táborem celkem 240 dětí, letos máme více než 250 dětí jen na letních táborech, což je rekord,“ hlásí Tamara Knoppová, ředitelka DDM Bílovec.
Změna je i v počtu dětí. Zatímco loni bylo na jednom turnusu zhruba 23 účastníků, letos jich je takřka v každém 35 a k tomu na každý týden minimálně sedm náhradníků! „Na tyto prázdniny jsme připravili šest příměstských, jeden pobytový a jeden výjezdní tábor, celkem tedy osm táborových týdnů plných her a sportování. Nyní běží sedmý tábor s podtitulem po stopách Odřivouse, prostřednictvím něhož se malí badatelé dozvědí velmi mnoho zajímavostí o Bílovci a okolí, navštíví místní muzeum, kostelní věž, prohlédnou si zámek, budou lovit znaky Odřivouse přímo na náměstí, zahrají si divadlo na téma bíloveckých pověstí, vyrazí pěšky na výlet do Nového Světa ve Slatině a čeká je také odlehčení ve formě návštěvy kopřivnického lanového centra. To vše prolne spousta her a sportovních aktivit na zahradě DDM, která je velmi dobře vybavena pro skotačení dětí.
„Díky dotaci ve výši zhruba 800 tisíc korun z MAS Regionu Poodří – Operační program Zaměstnanost jsme nejen snížili cenu příměstských táborů z 1200 Kč na 900 Kč, ale podařilo se nám zakoupit i nejrůznější pomůcky, od florbalových branek, bazénů a nejrůznějších venkovních her, přes party stany, termosky na pití až po mikroskopy, dataprojektor nebo kostru člověka. Většinu těchto pomůcek využijeme celoročně,“ pokračuje ředitelka domu dětí a mládeže s tím, že získaná dotace, která je na tři roky, pokrývá i 100procentní náklady na mzdy instruktorů a oddílových vedoucích, těch je na každý turnus potřeba čtyři až pět.
Bílovecké děti se tak mohly během prázdnin stát superhrdiny, prožít muzikálové léto, vyrazit do pravěku, do vesmíru nebo si užít barevnou fantazii na estetickém táboře. Vedoucí pro ně připravili nejen zajímavé hry a soutěže, ale i tematické výlety. Kromě toho jsou po celé léto na zahradě bíloveckého domu dětí velké nafukovací atrakce, jejichž zapůjčení uhradili spokojení rodiče a místní podnikatelé. Do táborového dění se aktivně zapojili i místní dobrovolní hasiči, kteří sem každý týden přijíždějí se svým hasičským autem a během chvilky vytvoří dětem na zahradě spoustu pěny, v níž mrňouskové skotačí. Ti menší často nejsou ani vidět. „Jsme neskutečně vděčni za to, že toto vše můžeme dětem nabídnout. A už nyní přemýšlíme, jak jim příští rok prázdninové dny ještě více zpříjemnit. Zvažujeme například jeden prodloužený den s táborákem a další aktivity, ale to až příští rok,“ dodává Tamara Knoppová.
A fakt, že aktivity místních dětí podporují nejrůznější organizace ve městě, kvituje i starostka Renata Mikolašová: „Vždy mě těší, když se lidé nebo organizace na území našeho města spojí pro dobrou věc. A toto je jen důkaz, že se dají dělat nádherné akce, ať již díky neúnavné aktivitě vedení domu dětí a mládeže, rodičům a obyvatelům Bílovce nebo třeba zámeckému kastelánovi, vedení muzea nebo dobrovolným hasičům a dalším.“
Kolotoč příměstských táborů ukončí v pátek 30. srpna celodenní akce bíloveckého domu dětí a mládeže s názvem Prázdninový karneval. Pro přihlášené děti je připravena kouzelnická show, spousta her a zábavy. Loučení s prázdninami tak nebude vůbec smutné!


autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.