> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Vítkovice – 1.SK Prostějov 2:2

vloženo: 17.08.2019           komentářů: 0

Se ztrátou dvou bodů vzhledem k vývoji utkání odjížděli v sobotu večer naši fotbalisté z Ostravy. Po prvním poločase vedli o gól, který po rohovém kopu trefil kapitán Tomáš Janíček, přičemž další příležitosti zůstaly nevyužity. V druhém poločase se po pěkné kombinační akci podařilo zvýšit Lutonskému, jenže prakticky z protiútoku snížil bývalý hráč Prostějova Kovařík a za další dvě minuty bylo vyrovnáno. Oba týmy se ještě snažily strhnout vítězství na svoji stranu, jenže skóre se už neměnilo.

MFK Vítkovice – 1.SK Prostějov 2:2 (0:1)
Branky: 70. Kovařík, 72. Matěj – 21. Janíček, 68. Lutonský
Rozhodčí:Vojkovský – Mikeska, Bureš; ŽK: 73. Kovařík – 22. Pašek, 48. Sus, 87. Biolek. Diváci: 470.

Sestavy:

MFK Vítkovice: Květon – Stříž (54. Suchan), Cverna, Mikula, Surzyn – Kania, Matěj (82. Buchvaldek), Holiš, Matoušek (62. Martišiak) – Motyčka, Kovařík. Trenér: Jiří Balcárek

1.SK Prostějov: Bréda – Zapletal, Schuster, Janíček, Biolek – Lutonský (82. Šteigl), Sus, Kotouč (46. Pernackij), Píchal (78. Rolinc) – Koudelka – Pašek. Trenér: Oldřich Machala

Veselo mohlo být už v první minutě, kdy se dostal ve vápně do dobré pozice Pašek a hlavou líznul břevno domácí branky. Byl to jen jakýsi prolog, po němž se ke slovu dostaly Vítkovice a byly více na balónu. Po nepřímém kopu Kanii si na míč naskočil Motyčka, Bréda hlavičku vytáhl na roh. Ten rovněž bez problému chytil nepříliš umístěnou Matouškovu hlavičku.

Naše první střela na branku oproti tomu znamenala vedení. Po rohovém kopu nejvýš vyskočil Janíček a jeho hlavička na přední tyč poprvé změnila skóre zápasu. To se nepovedlo Koudelkovi, výsledkem jehož brejku byla pouze střela sražená mimo branku. Poslední minuty prvního poločasu patřily Paškovi, který mohl tým do šaten uklidnit, ovšem ani střela, ani hlavička cíl nenašly.

Chvíli po přestávce nastala po rohu pro změnu nepřehledná situace před Brédou, míč, který z ní vyplaval, naštěstí letěl těsně nad břevnem naší svatyně. Matěj se snažil zakončovat i v pádu, jeho nedůraznou střelu hravě pokryl Bréda.

Pětiminutovku zásadní pro konečný výsledek načal svým typickým průnikem Koudelka, míč si navedl na střed a vypálil, Květon však byl připraven. Po chvíli ale tentýž hráč dostal přihrávku od Paška, poslal míč na zadní tyč, kde se Lutonský nemýlil a zvýšil na dvoubrankový náskok.

Chvíli po rozehrávce se však míč dostal před naši branku, v závaru se nejlépe zorientoval Kovařík a zblízka překonal Brédu. Nedosti na tom, po dvou minutách se dostali domácí do přečíslení, Kovařík našel před brankou Matěje a ten bleskově vyrovnal.

Přesto jsme se mohli nakonec radovat. Po průniku zleva dostal Šteigl míč před branku, sám před gólmanem však Květoně nepřekonal. Přesný nebyl ani střídající Rolinc, takže se na dělbě bodů už nic nezměnilo.

Hlasy po utkání

Náš trenér Oldřich Machala byl s konečným výsledkem nespokojen. „Měli jsme vyhrát. První poločas jsme měli zvládnout vyšším rozdílem, měli jsme šance, neproměnili jsme je. V druhém poločase jsme zvýšili na 2:0, při dvoubrankovém vedení jsme však polevili v koncentraci a soupeř naší nedůslednosti rychle využil. Chtěli jsme z utkání aspoň nějaké body, domácí vyrovnali, takže z tohoto pohledu výsledek musím akceptovat,“ připustil po krátkém proslovu náš trenér.

Domácí lodivod Jiří Balcárek rozdělil zápas na dvě nestejnorodé části. „Za první půli bych mužstvo pokáral, je to dlouhodobý problém, kdy má hráč hlídat soupeře osobně a my dostaneme gól z rohového kopu. Tohle nás moc sráží. Kluci se v prvním poločase možná trochu zalekli toho velkého kolosu, když si promítneme, kolik proti nám stálo ligových startů a u nás se někteří s nadsázkou učí, jak se mají postavit k míči. Soupeř je zkušený, dokáže si to pohlídat, i když neměl v prvním poločase tolik balónů. Utkání se lámalo od stavu 2:0, kdy šli naši do velkého rizika a mohli jsme prohrát vyšším rozdílem. Jak jsem řekl klukům v kabině, jsem na ně hrdý. Prohrávat o dvě branky s tak zkušeným mužstvem a vyrovnat, na tom musíme stavět. Bod je spravedlivý, v prvním poločase byl lepší Prostějov, my jsme dokázali vyrovnat,“ shrnul remízu trenér Vítkovic.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.