> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ztráta na úvod

vloženo: 07.08.2019           komentářů: 0

Porubští neudrželi dvougólové vedení a berou jenom bod

Na úvod turnaje "O pohár RT TORAX" se hráči týmu HC RT TORAX Poruba 2011 střetli s polským týmem z Jastrzebie. I přes poměrně rychlé vedení 2:0 si však do tabulky nakonec tři body nepřipsali. Polský celek díky své zarputilosti skóre vyrovnal a v nájezdech po přesném zásahu Walegy bere druhý bod.
CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. út 6.8.19:15
HC RT TORAX Poruba 2011
JKH GKS Jastrzębie
2:3sn(2:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Káňa (Slavík), 14. Gřeš (Šendera, Káňa) – 16. Kasperlik (Urbanowicz), 48. Kasperlik (Urbanowicz), rozh. náj. Walega. Rozhodčí: Trombík, T. Janda – L. Janda, Vengřín. Vyloučení: 6:9, navíc Káňa 10 OT, Husák 5+OK (oba POR) a Soltys 5+OK (JAS). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 281 . Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Urbanec, Pastor, Slavík, husák, Šendera, Dundáček, Štěpánek, Božík – Kubica, Jáchym, Sikora – Gřeš, Hudeček, Káňa – Nejezchleb, Zdeněk, Špaček – Ollender, Hlinka, Ďurač
JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Jass, Jabornik, Górny, Michalowski, Kostek, Radzienciak, Matusik, Giminski – Urbanowicz, Pas, Kasperlik – Sikela, Jarosz, Nalewajka L. – Soltys, Walega, Wróbel – Pelaczyk, Kulas, Nalewajka R.

Porubští, jako favorité tohoto zápasu, začali zápas aktivněji a již v páté minutě nastřelil při přesilovce Jan Káňa tyč Raszkovy branky. O minutu a půl později však domácí obrana chybovala a umožnila projít do šance Urbanowiczovi, kterého v poslední chvíli zahákoval Šendera a byl z toho samostatný nájezd. V tom však zachoval chladnou hlavu brankář Frederik Foltán a bez problémů vyzrál na Urbanowiczovu kličku do bekhendu. Stav tedy zůstával i nadále bezbrankový. I další přesilová hra Ostravanů zůstala i přes mnohdy drtivý tlak nevyužita. Jastrzebská obrana hrála na maximum svých sil. Potom však přišel čas 11:08 a řídce zaplněná RT TORAX ARENA mohla propuknout v jásot. Po asistenci Marka Slavíka se k puku dostal Jan Káňa a nekompromisně poslal puk pod horní tyč – 1:0. Uběhlo jen něco málo přes dvě minuty a Porubáci se mohli radovat podruhé. V čase 13:33. Při přesilovce vyhrál Jan Káňa buly v útočném pásmu a přihrál Patriku Husákovi, jehož střelu ještě přesně tečoval Tomáš Gřeš - 2:0! Od té doby domácí celek, zřejmě vinou lehkého uspokojení, polevil a přišel trest. V čase 15:54 přihrál Maciej Urbanowicz Martinu Kasperlikovi a ten svou razantní střelou procpal puk mezi Foltánovy betony – 2:1. Branku v RT TORAX ARENĚ oslavil také hlouček příznivců z Jastrzebie, jenž čítal něco okolo deseti fanoušků. Do první sirény se už potom nic zásadního neudálo. Oba celky se sice snažily o založení útoků, většina z nich však skončila na zabezpečené obraně jednoho či druhého. Hráči se tak vydali do svých kabin za stavu 2:1 pro domácí Porubu.

Jestliže byli v prvním zápase mnohem aktivnějším celkem domácí, po přestávce se obraz hry celkem zásadně změnil. Na konci dvaadvacáté minuty si prohodili dvakrát puk Soltys s Walegou. Domácí obrana se ale stihla včas zkonsolidovat a kotouč odvézt z brankoviště pryč. Velkou šanci měli domácí v minutě dvacáté páté, když Káňa s Gřešem nedotlačili volný puk do odkryté brány. Raszka se nakonec vleže dokázal natáhnout a puk schovat pod lapačku. Při následném oslabení se hrdinou stal Michal Hlinka, který dvakrát během pár sekund zblokoval svým kotníkem střely Jasse. Když se puk dostal mimo pásmo, odjížděl na střídačku s velmi bolestivou grimasou v obličeji. V minutě třicáté sedmé to už vypadalo, že bude stav vyrovnaný. Po střele Urbanowicze se však puk pouze svezl po horní tyčce a zamířil mimo. A potom přišla velice výživná poslední pětiminutovka. Došlo k bitce mezi Radimem Štěpánkem a Dominikem Jaroszem, o pár vteřin později šel na trestnou i Tomáš Pastor a za necelou minutu dostal “desítku“ za vražení na hrazení i Jan Káňa. Dlouhou přesilovku proti třem se však hostům využít nepodařilo. Minutu a půl před koncem druhé části ještě došlo k pěstnímu souboji, po kterém byl vyloučen jastrzebský Soltys. Na skóre to však žádný vliv nemělo, a tak se oba týmy rozjely vstříc přestávce za stále nezměněného stavu 2:1 pro domácí Porubu.

Po chvíli hry v poslední části se stav na ledě znovu vrátil na pět proti pěti a začalo se “nanovo“. Týmy si vyměnily pár šancí na obou stranách a potom to přišlo. V čase 47:38, při domácí přesilovce, se za obranu dostal Martin Kasperlik a bekhendovou střelou srovnal stav zápasu na 2:2. A nyní se už nezačínalo “nanovo“, ale skutečně nanovo. Následně Porubští i přes drtivý tlak nevyužili přesilovku a udeřit mohlo na druhé straně. Urbanowicz ale svou velkou šanci neproměnil. V padesáté šesté minutě se už domácí fanoušci začali radovat z gólu, který ale nebyl uznán z důvodu posunutí brankové konstrukce. Od té doby se už hra zklidnila a bylo jasné, že pokud se nestane něco neočekávaného, dospěje utkání do nájezdů. A to se také nakonec vyplnilo.

V první sérii svůj nájezd neproměnil jak Tomáš Jáchym, tak ani Martin Kasperlik. V té druhé na Raszku nevyzrál Marek Špaček, na druhé straně byl ale úspěšný Kamil Walega. A protože se v třetí, poslední sérii netrefil ani Richard Nejezchleb, radovali se borci z Jastrzebie z druhého bodu za vítězství 3:2 v prodloužení.

V druhém dnešním zápase se radovali hráči Katowic, kteří porazili tým Šumperku 2:1 po základní hrací době.
Ohlasy k utkání

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Do prvního zápasu v turnaji jsme nastoupili momentálně v tom nejlepším co máme. Zápas byl hodně vyrovnaný a svižný. Poláci mě hodně překvapili svým stylem hry. My jsme měli tolik možností zápas rozhodnout dřív. Za stavu 2:1 jsme měli několik šanci náskok navýšit, ale bohužel jsme zápas prohráli. Vyrovnání přišlo v momentě, kdy jsem to vůbec nečekal. Je to pro nás příprava a zároveň i ponaučení. Nemůžeme se plácat po ramenou, že je všechno v pořádku, ale máme spoustu času na všem zapracovat. Objevily se tam i hezké věci, které jsem chtěl vidět. Jedna věc mě ale mrzí. Myslím si, že hrát s polským mužstvem je o tom, že oni čekají pouze na nějakou příležitost, kdy se porvat. Což se celkem i potvrdilo. Při nás trochu stála i smůla, protože dva regulérní góly nám byly odepřeny. Ale je to příprava, takže bych z toho žádné dramatické závěry nedělal. Je to další šance k tomu, abych hráče viděl, jak hrají a podle toho potom budu pracovat dál.

Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie): Na začátek sezóny to byl zápas ve vysokém tempu. Na obou stranách bylo dost chyb, ale co se týká tempa a nasazení, tak to bylo všechno v pořádku. Nevyužili jsme přesilovku pět na tři, ale dokázali jsme v poslední třetině dát gól v oslabení na 2:2. V samostatných nájezdech jsme byli efektivnější a mladý Walega nájezd krásně proměnil. Myslím si, že jsme podali celkem slušný výkon.

autor: HC RT TORAX Poruba

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.