> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostravská muzejní noc

vloženo: 06.06.2019           komentářů: 0

Přijďte zahájit Ostravskou muzejní noc před Novou radnici.

Ostravská muzejní noc v sobotu 8. června propojí město. Putování po kulturních institucích slavnostně zahájí v 18 hodin na Prokešově náměstí primátor Tomáš Macura se zástupci dalších organizací. Přijďte si užít program před Novou radnici již od 17.30 hodin.
Přijďte zahájit Ostravskou muzejní noc před Novou radnici.

Do slavnostního zahájení se mohou i letos zapojit návštěvníci. Program před radnicí začíná již v 17.30 hodin. V 18 hodin odstartuje Ostravská muzejní noc pískáním na píšťalky. Pracovníci magistrátu je zájemcům rozdají přímo na Prokešově náměstí. K této oblíbené každoroční akci se město připojí prohlídkami prostor radnice, nočními vyhlídkami z radniční věže a zábavným doprovodným programem.

„Akci každoročně zahajujeme na náměstí před radnicí, už jsme vypouštěli balónky, stříleli konfety, rozdávali frkačky. Letos jsme si pro všechny připravili píšťalky, abychom zahájili program společným hvizdem. A poté bych vás rád pozval na prohlídku Nové radnice, největšího radničního komplexu v České republice - a také do mé pracovny, ve které před téměř devadesáti lety sedával i první ostravský starosta Jan Prokeš. Podíváte se tam, kam se veřejnost běžně nedostane a budu moc rád, když si společně povyprávíme o Ostravě, městu, se kterým jsem spojil svůj profesní život na další tři roky,“ zve na letošní muzejní noc ostravský primátor Tomáš Macura.

Letošní program je inspirován přírodou, proto v něm dostali prostor junáci a sokoli se zálesáckými aktivitami, ZOO s prezentací zaměřenou na ochranu místní biodiverzity nebo Záchranná stanice a Dům přírody Poodří s ukázkami své činnosti, která je zaměřená na záchranu zvířat žijících v přírodě našeho regionu. Na velkoformátové fotostěně budou prezentovány zajímavé přírodní lokality – např. přírodní rezervace Polanský les, Rezavka, Přemyšov a rybník Štěpán.

18.00 Písknutí na píšťalky, které odstartuje letošní ročník
Přesně v 18 hodin slavnostně zahájí primátor města Tomáš Macura společně s návštěvníky muzejní noc v Ostravě hromadným písknutím na píšťalky.

18.00 - 23.00 Prohlídky reprezentačních prostor budovy Radnice města Ostravy
Komentované skupinové prohlídky prostor radnice včetně pracovny primátora. Primátor bude ve své pracovně návštěvníkům odpovídat na jejich dotazy.

18.00 - 23.00 Ostrava Country Night pod věží na Prokešově náměstí
Přijďte se pobavit a zaposlouchat se do příjemných country melodií v podání skupin Goodwill a A. M. Úlet. K vidění budou ukázky country tanců s krátkými workshopy a show s biči, kolty a lasy. Děti se vyřádí při hrách a aktivitách motivovaných přírodou připravených skauty a junáky. To vše při posezení pod širým nebem s dobrou kávou a výborným občerstvením. Stánky budou nabízet také regionální farmářské výrobky.

17.30 - 21.00 Program pro děti se středisky volného času Ostrava
Tvůrčí podvečer pro děti: zábavné činnosti s pedagogy středisek volného času.

18.00 - 22.00 Vyhlídky z věže radnice
Večerní a noční vyhlídky z ochozu věže ve výšce 73 m do širokého okolí. K dispozici jsou návštěvníkům dva dalekohledy.

Foto: Lukáš Kaboň


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.