> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Část Masarykova náměstí

vloženo: 01.06.2019           komentářů: 0

Část Masarykova náměstí se může proměnit v oddychovou zónu a celoroční sportoviště

Architekti Markéta a Ondřej Vysloužilovi představili návrhy, jak by mohla být využita plocha Masarykova náměstí se zelení. Vyšli z požadavků občanů na únorové besedě ve Staré aréně.
Část Masarykova náměstí se může proměnit v oddychovou zónu a celoroční sportoviště

Na Masarykově náměstí v prostoru bývalé květinové síně představili v pondělí 27. května ostravští architekti Markéta a Ondřej Vysloužilovi návrhy na dočasné využití plochy Masarykova náměstí, která má být v budoucnu zastavěna. Jedná se o proluku po domech zbořených koncem 60. let minulého století.

Na únorové veřejné debatě obyvatelé Ostravy navrhovali, co by si v daném místě přáli. „Předpokládáme, že archeologický průzkum a následná výstavba nezačne dříve než za pět let. Navrhujeme tedy dočasné řešení a vycházeli jsme z námětů občanů z únorové debaty,“ řekl architekt Ondřej Vysloužil. Lidé si přáli plochu pro relaxaci, hřiště, pódium pro koncerty, letní kino, prodejny, tržnici nebo kavárničky. Architekti navrhli tři varianty na využití tohoto prostoru, přičemž část plochy budou tvořit gastro kontejnery. „Ty mohou sloužit k podávání občerstvení, ale také jako malé prodejničky. K nim se jednoduše přivede voda a elektřina,“ vysvětloval architekt Vysloužil. Poté, co budou muset náměstí opustit, mohou sloužit na jiném místě jinému provozovateli. Součástí jednoho návrhu je i letní kino a plocha pro pořádání akcí, v zadní části vždy bude sportoviště, ať už jedno větší hřiště nebo dvě menší.

Podle architektů budou tato hřiště složit celoročně a v zimě se jednoduchou úpravou dají proměnit v kluziště, které bude mít stejné rozměry jako tradiční kluziště, jež bylo na náměstí dosud.

V následné diskuzi se občané zajímali, zda Masarykovo náměstí není poddolované, kolik bude tato úprava stát a zda nevyjdou levněji současné akce s pískem a kluzištěm. Dozvěděli se, že u poddolování umístění lehkých kontejnerů není žádným problémem, že úpravy náměstí navrhované architekty jsou plánovány na přibližně pět let a budou stát 10 až 15 milionů korun. V této ceně je však pořízení kontejnerů, které po odstranění v budoucnu nepřijdou vniveč a budou sloužit na jiných místech.

Foto: René Stejskal


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.