> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Úspěšní bohumínští tanečníci

vloženo: 31.05.2019           komentářů: 0

Taneční soubor Radost & Impuls Bohumín si z největší taneční tour v České Republice Czech Dance Masters přivezl neuvěřitelných 30 zlatých, 20 stříbrných a 6 bronzových medailí a titul mistra mistrů! Soutěž, prostřednictvím níž porota udílí nejen tituly mistrů České republiky a rovněž nominace pro mistrovství Evropy a světa, se uskutečnila o uplynulém víkendu v Průmyslovém paláci Praze.
Czech Dance Master se zúčastnilo zhruba 20 000 tanečníků, což je až 1000 soutěžních choreografií z tanečních klubů ze všech koutů České republiky. Bohumínský soubor přivezl do Prahy celkem 74 choreografií, z toho 14 velkých formací, ostatní byly choreografie sólistů, duet a malých skupin, a to ve všech věkových kategoriích.
„Připravit tak velké množství choreografií, kostýmů a v některých případech i kulis a rekvizit není vůbec jednoduché. Poslední týdny před soutěží jsme trénovali opravdu hodně a nebýt rodičů, kteří nejen trpělivě vozili děti na tréninky, ale dokonce se aktivně zapojili do tvorby kulis, zdobení kostýmů a dalších pomocných prací, určitě bychom nezvládli nacvičit tolik choreografií a na takové úrovni. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat za spolupráci a píli,“ komentuje úspěchy trenérka a choreografka klubu Lenka Krčová.
Taneční tour Czech Dance Master byla slavnostně ukončena v neděli 26. května prestižním galavečerem, který nesl název MISTR MISTRŮ 2019. V tento večer se proti sobě postavilo v každé věkové kategorii (děti, junioři a dospělí) TOP 10 choreografií, novopečených mistrů České republiky, napříč tanečními styly, to znamená, že tančili například tap, couple, belly, streetové nebo contemporary formace proti sobě. VIP porota, která je každoročně složena z tanečních odborníků a ze známých osobností z oblasti showbyznysu, sportu a kultury, z partnerů a vzácných hostů, pak vybírá z každé kategorie absolutního vítěze, tzv. MISTRA MISTRŮ, který obdrží finanční a hmotné ceny.
Taneční soubor Radost & Impuls Bohumín měl na tomto galavečeru hned pět choreografií, z toho dvě dětské (show a contemporary), jednu juniorskou (show) a dvě dospělácké (show a modern). Titul mistra mistrů se podařilo vybojovat dětské contemporary formaci Pečujte o ni… Je jen jedna. Děti si ze soutěže odvezly nejen spoustu zážitků, neskutečných emocí, ale i nádherné ceny.
Bohumínský taneční klub si na Czech Dance Masters vybojoval mimo jiné i nominace na mezinárodní soutěže, tou první, kterou absolvuje, je mistrovství Evropy v jazz dance a contemporary. To se uskuteční už v polovině června v Praze.


autor: Hatlapatková Lenka

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.