> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

RESIDOMO v letošním roce investuje

vloženo: 26.05.2019           komentářů: 0

RESIDOMO v letošním roce investuje do oprav 1,2 miliardy korun
Společnost RESIDOMO, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR, pokračuje v rozsáhlé regeneraci a opravách svého bytového fondu. Na tento účel byla pro rok 2019 vyčleněna rekordní částka 1,2 miliardy korun. Firma realizuje i nové projekty – mj. výstavbu půdních bytů či revitalizaci lokality Ostrava-Kunčičky.
Jedním z významných projektů postupné rekonstrukce bytového portfolia je zateplení panelových domů. Potrvá pět let, celkem bude zatepleno 8 644 bytů v panelových a 612 bytů v cihlových domech. V letošním roce vynaložená částka je 200 milionů korun.
„Máme za sebou úspěšný rok 2018, ve kterém se opět ukázalo, že o naše byty je zájem a jejich obsazenost stále roste. Potvrzuje se tak trend vzrůstající poptávky po nájemním bydlení. I proto jsme se rozhodli pro rozšíření portfolia o několik bytových domů v Olomouci nebo výstavbu nových půdních bytů v Ostravě. Před dokončením je pilotní projekt tří půdních nástaveb v ulici Ostrčilova, v horizontu sedmi let počítáme s výstavbou více než 500 půdních bytů,“ uvedl generální ředitel RESIDOMO Jan Rafaj.
V souladu s dlouhodobou strategií realizuje RESIDOMO řadu nových projektů. V rámci revitalizace vybraných lokalit vzniká v Ostravě-Kunčičkách moderní čtvrť. Proměna probíhá ve dvou etapách, v první vznikne 31 rekonstruovaných bytů 2+kk, změní se i veřejný prostor, přibude nové oplocení, sadové úpravy atd.
„Priorita vlastníků je dlouhodobě udržitelný a společensky odpovědný rozvoj našeho podnikání, a tedy i nájemního bydlení. Jsme lídry trhu v ČR a můžeme se srovnávat s nejlepšími poskytovateli v Evropě. Ceny nájemního bydlení sice rostou, ale byty RESIDOMO pořád patří k těm nejdostupnějším v rámci České republiky,“ řekl investiční ředitel Round Hill Capital Stan Kubáček.
Posláním RESIDOMO je být svým nájemníkům spolehlivým, profesionálním a dlouhodobým partnerem, který pomůže proměnit nájemní bydlení v domov. Společnost však vyvíjí i řadu jiných aktivit. RESIDOMO má programy pro nejrůznější skupiny nájemníků, je jedním z největších poskytovatelů nájemního bydlení pro sociálně potřebné, spolupracuje s dvacítkou neziskových organizací, dbá o rovné podmínky pro všechny nájemníky. Nadační fond RESIDOMO spustil dlouhodobý projekt Cesta domů, který zabezpečuje osamostatňujícím se mladým lidem z dětských domovů a pěstounských rodin jejich jednodušší start poskytováním zvýhodněných podmínek bydlení a zajištěním sociální doprovodné služby. Druhý ročník akce Živá Hlavní v Havířově, který je zaměřen na podporu tamních podnikatelů, přilákal do centra města na 11 000 lidí. RESIDOMO je rovněž jedním z hlavních partnerů úklidové akce Čisté Beskydy atd. Jsme rádi, že tyto naše aktivity nezůstaly bez odezvy, byly oceněny 2. místem v Ceně hejtmana kraje za společenskou odpovědnost.Fakta a čísla za 2018:
v bytech RESIDOMO bydlí více než devadesát tisíc obyvatel Moravskoslezského a Olomouckého kraje

v roce 2018 přibylo 6 tisíc nových nájemníků

v roce 2018 byly provedeny opravy a revitalizační projekty bytového portfolia v hodnotě více než 820 milionů korun

nově jsme zrekonstruovali 29 výtahů, zastřešili a ve většine případů i zateplili téměř 50 dalších domů

bezmála 200 nájemců jsme kompletně revitalizovali balkóny, revitalizovali jsme rozvody plynu v cca 140 bytech, zrekonstruovali téměř 90 vstupních, respektive společných prostor domů a 35 domů s více než 300 byty dostalo nově opravenou či zateplenou fasádu

pokračovali jsme rovněž v rozdělování větších bytů na malometrážní, které jsou nájemci žádány. V uplynulém roce bylo takto rozděleno 173 bytů.

oblíbenou službu Senior asistent vyhledalo vloni více než 500 nájemníků z řad seniorů a dlouhodobě nemocných

od roku 2011 rovněž působí tzv. Fond bydlení, jehož prostředky směřují k osaměle žijícím seniorům jako pomoc s úhradou nájemného. Z tohoto fondu bylo dosud vyplaceno více než 51 milionů korun. V roce 2018 dosahovala částka téměř 11 milionů korun.

aktivity Nadačního fondu RESIDOMO jsme vloni podpořili téměř 4,5 miliony korun

zaměstnanci Linky RESIDOMO vyřídili 73 000 telefonátů

zodpovězeno bylo na 20 000 e-mailových dotazů

technici položili v bytech 22 000 m² plovoucích podlah, 11 500 m² dlažeb, 8 500 m² obkladů, 11 000 m vodovodního a odpadního potrubí

v bytech a společných prostorách bylo vymalováno 432 000 m² plochy

autor: Kateřina Piechowicz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.