> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Beachvolejbalový svátek

vloženo: 23.05.2019           komentářů: 0

Pouhých osm dní zbývá do zahájení největšího beachvolejbalového turnaje v Česku J&T Banka Ostrava Beach Open. Přípravy na turnaj vrcholí, v Dolní oblasti Vítkovice již vyrůstá šest kurtů a ochozy pro diváky.
Za osm dní v Ostravě začne beachvolejbalový svátek

Banka Ostrava Beach Open.

Historicky největší beachvolejbalový turnaj, který se kdy na území České republiky konal, byl díky kombinaci netradičního prostředí, skvělé atmosféry i úspěšné organizaci zařazen mezi tři nejlepší turnaje FIVB za rok 2018. Letos se koná druhý ročník.

Turnaj zahájí ve středu 29. května kvalifikační utkání. Ve čtvrtek ráno odstartuje hlavní soutěž, kde se představí celkem 32 mužských a 32 ženských týmů. Medailové boje vyvrcholí o víkendu 1. a 2. června. V ženské kategorii bude vítězství obhajovat český pár Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková, o účast na olympijských hrách se budou prát také Ondřej Perušič a David Schweiner. České jedničky v kategorii mužů před rokem vybojovaly senzační 4. místo. Mezi přihlášenými týmy nechybí ani nejlepší páry aktuálního světového žebříčku, Norové Anders Mol a Christian Sørum a Kanaďanky Heather Bansley a Brandie Wilkerson. Do Ostravy přijedou medailisté z olympijských her a mistrovství světa.

„Je perfektní, že se v Ostravě znovu dočkáme velkého turnaje v tak divácky atraktivním sportu, jakým je beachvolejbal, a to rovnou na špičkové úrovni v podobě podniku Světové série. Jedinečným bonusem pro hráče i diváky bude opět nepřehlédnutelný kontrast tohoto plážového sportu s industriálním prostředím Dolních Vítkovic. Důležitým prvkem naší podpory je následné využití písku pro rozvoj sportu na základních školách a na ostravských sportovištích,“ připomenul primátor Tomáš Macura.

V areálu Dolních Vítkovic vyrostou 4 soutěžní a 2 tréninkové písečné kurty. Do tribun kolem centrálního hřiště se vejde 3200 diváků. Součástí beachvolejbalového svátku je také doprovodný program ve fanzóně, Festival barevného minivolejbalu a turnaj pro družstva z moravskoslezských dětských domovů.

Ve dnech 29. až 31. května je vstup do areálu pro všechny zdarma. Na sobotní a nedělní zápasy vyřazovací části turnaje jsou k dispozici vstupenky v síti Ticketportal. Na oba víkendové dny je možné zakoupit zvýhodněnou permanentku.


autor: J&T Banka Ostrava Beach Open

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.