> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pátá příčka se přiblížila

vloženo: 20.05.2019           komentářů: 0

Velmi cenný bod za remízu 0:0 vybojoval Baník v duelu proti pražské Slavii. Slezané se díky němu bodově dotáhli na pátý Slovan Liberec.
FORTUNA:LIGA, 34. kolo, ne 19.5. , stadion: Městský stadion, diváci: 11869

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Dobrovolný. ŽK: Van Buren.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Šindelář, Procházka, Stronati - Pazdera, Jirásek, Hrubý, Fleišman - Holzer (80. J. Šašinka), Fillo - O. Šašinka (58. Kuzmanovič).

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Traoré – Stoch (90. Zmrhal), Hušbauer, Ševčík (82. Frydrych) – Van Buren (72. Škoda).
Komentář

Baník se stále potýká s absencemi, takže i proti silné Slavii nastoupil v poněkud improvizovaném složení. První velkou šanci zápasu měl Tomáš Souček. V desáté minutě si naskočil na rohový kop, hlavou vyslal na branku Baníku tvrdou ránu, Jan Laštůvka ji však skvělým způsobem dokázal vyrazit.

O dvě minuty později se do šestnáctky Baníku prodral Ibrahim Traoré. Dostal se do gólové pozice, vypálil však nad. To bylo na dlouho naposledy, kdy Baník hrající se třemi stopery, pustil Slavii do gólové šance. Nebezpečná byla ještě Součkova střela zpoza šestnáctky, i tu však brankář Baníku vyrazil.

Ve 36. minutě zrychlil Ondřej Šašinka útočnou akci Baníku perfektní patičkou na rozběhnutého Martina Filla. Ten se proháčkoval šestnáctkou Slavie až do pozice, z níž poslal před branku pražského výběru nebezpečnou finální přihrávku. Danielu Holzerovi chyběl před prázdnou brankou kousek, aby na míč dosáhl...

Stoprocentní šanci měl v 51. minutě Josef Hušbauer. Dostal se až před Jana Laštůvku, zblízka zakončil směrem ke vzdálenější tyči, jenže brankář Baníku předvedl další skvělý zákrok. Včas se dostal k zemi a levou rukou míč bravurně vytlačil těsně mimo!

Poslední vzrušení v utkání, v němž Baník vybojoval velmi cenný bod, způsobila nevídaná rána Nemanji Kuzmanoviče. Zhruba třicet metrů před brankou si počíhal na odražený míč, napálil ho bez přípravy a obdivuhodná žíně donutila Ondřeje Koláře k výbornému zákroku, jímž pečetil bezbrankovou remízu.
Ohlasy trenérů
FC Baník Ostrava

BOHUMIL PÁNÍK: "Když nedostanete gól se Slavií, tak vám to pomáhá, že si víc věříte. Samozřejmě byl tam Laštůvka, který pochytal nepříjemné věci. Ke konci jsme taky trošku zazlobili. Bod se počítá, jsem rád, že jsme ho urvali. Možná je to ten bod, který rozhodne o pátém místě."

SK Slavia Praha

JINDŘICH TRPIŠOVSKÝ: "Jsme šťastní, že je to definitiva, hrálo se o to dlouho. Neříkám, že to byl nějaký top výkon, ale v kombinaci s míčem jsme si počínali jako dřív. Strašně jsem věřil mužstvu, že už tu branku nedostaneme a dotáhneme to dnes. Šlo hlavně o standardky, Baník je v tom strašně silný. Ta střela Kuzmanoviče na konci byla jedním z klíčových momentů zápasu, kromě toho, že jsme neproměnili vlastní šance ještě předtím."

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.