> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostrava uvítá mistrovství Evropy

vloženo: 14.05.2019           komentářů: 0

Ostrava uvítá mistrovství Evropy v softbalu žen

Mistrovství Evropy v softbalu žen se uskuteční v termínu 30. června až 6. července. Z turnaje postoupí šest nejlepších celků na olympiádu do Tokia. Hlavním pořadatelským městem je Ostrava.
Ostrava uvítá mistrovství Evropy v softbalu žen

Evropský šampionát v softbalu se na této úrovni koná v Ostravě poprvé. Krajské město hostilo v minulosti evropská mistrovství kadetek a juniorek. Protože se softbal vrátil na olympijské hry, z ostravského mistrovství postoupí do Tokia prvních šest týmů.

„Ostrava je hlavním pořadatelským městem mistrovství Evropy. Město přispělo na tento šampionát částkou půl milionu korun, ale zároveň zainvestovalo do rekonstrukce stadionu v areálu Arrows Ostrava 14 milionů korun, aby se na tomto hřišti mohla odehrát nejzajímavější část mistrovství včetně finálového zápasu,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Mistrovství Evropy má čtyři pořadatelská města v České republice a Polsku– Ostravu, Frýdek-Místek, Rybnik a Žory. Šampionátu se zúčastní 23 celků a každý z nich odehraje v těchto městech zápasy ve skupině. Nejlepší z nich postoupí do ostravské finálové skupiny a první čtveřice se utká o medaile. Zápasy o první a třetí místo proběhnou ve finálový den, kterým je sobota 6. června. „Český tým se představí v Ostravě a ve Frýdku-Místku. Naše ženy se na evropských mistrovstvích umístily nejhůř šesté, v posledních letech byly třetí a čtvrté. Loni vyhrály nejsilněji obsazený evropský turnaj TOP 6. Cílem je postup na olympiádu, ale v domácím prostředí s pomocí fanoušků by se mohly probojovat do finále a poprat se o titul,“ věří prezident pořadatelského klubu Arrows Radim Kepák.

autor: SKSB Arrows Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰