> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostrava uvítá mistrovství Evropy

vloženo: 14.05.2019           komentářů: 0

Ostrava uvítá mistrovství Evropy v softbalu žen

Mistrovství Evropy v softbalu žen se uskuteční v termínu 30. června až 6. července. Z turnaje postoupí šest nejlepších celků na olympiádu do Tokia. Hlavním pořadatelským městem je Ostrava.
Ostrava uvítá mistrovství Evropy v softbalu žen

Evropský šampionát v softbalu se na této úrovni koná v Ostravě poprvé. Krajské město hostilo v minulosti evropská mistrovství kadetek a juniorek. Protože se softbal vrátil na olympijské hry, z ostravského mistrovství postoupí do Tokia prvních šest týmů.

„Ostrava je hlavním pořadatelským městem mistrovství Evropy. Město přispělo na tento šampionát částkou půl milionu korun, ale zároveň zainvestovalo do rekonstrukce stadionu v areálu Arrows Ostrava 14 milionů korun, aby se na tomto hřišti mohla odehrát nejzajímavější část mistrovství včetně finálového zápasu,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Mistrovství Evropy má čtyři pořadatelská města v České republice a Polsku– Ostravu, Frýdek-Místek, Rybnik a Žory. Šampionátu se zúčastní 23 celků a každý z nich odehraje v těchto městech zápasy ve skupině. Nejlepší z nich postoupí do ostravské finálové skupiny a první čtveřice se utká o medaile. Zápasy o první a třetí místo proběhnou ve finálový den, kterým je sobota 6. června. „Český tým se představí v Ostravě a ve Frýdku-Místku. Naše ženy se na evropských mistrovstvích umístily nejhůř šesté, v posledních letech byly třetí a čtvrté. Loni vyhrály nejsilněji obsazený evropský turnaj TOP 6. Cílem je postup na olympiádu, ale v domácím prostředí s pomocí fanoušků by se mohly probojovat do finále a poprat se o titul,“ věří prezident pořadatelského klubu Arrows Radim Kepák.

autor: SKSB Arrows Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.

07.07.2019

Rozbíjeli zaparkované vozidlo
Na základě oznámení, že skupina pěti mladých mužů poškozuje zaparkované motorové vozidlo, byla 7. července 2019 hlídka městské policie vyslána do Ostravy Vítkovic. Svědkové shodně uvedli, že tito muži do vozidla kopali a bouchali pěstmi, čímž na několika místech poškodili jeho karoserii.

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.