> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Největší návštěvnost a fanoušci.

vloženo: 11.05.2019           komentářů: 0

Ostrava se zasloužila o nejúspěšnější šampionát v historii para hokeje

To je stručná charakteristika právě skončeného Mistrovství světa v para hokeji, které se konalo v Ostravě od 27. dubna do 4. května.
Ostrava se zasloužila o nejúspěšnější šampionát v historii para hokeje

Ostravský světový šampionát se zapíše do historie tohoto sportu největší návštěvností a největší diváckou návštěvnou na jeden zápas. A tento rekord fandové překonali hned několikrát, protože několik zápasů navštívilo 8600 diváků. Tolik fandů se nepřišlo podívat ani na finálový zápas na paralympiádě.

Zápasy přenášela Česká televize, přímé přenosy šly do zámoří a dokonce v přestávkách zápasů NHL se promítaly záběry z ostravského mistrovství. Atmosféra v Ostravě na para hokeji byla bouřlivější než v nejlepší hokejové soutěži světa.

Čeští para hokejisté se probili mezi čtyři nejlepší týmy planety, na medaili však nedosáhli. Smutek zahnali diváci, pro ně jsou naši hokejisté mistry a 20minutový potlesk vestoje po závěrečném zápase dojal většinu hráčů. „To je pohádka, famózní. Co se tady dělo, je neuvěřitelné,“ kroutil hlavou nad atmosféru v hale český kapitán Michal Geier. „Dostali jsme o Korejců čtyři góly a lidi v hale stáli dvacet minut a tleskají. Neuvěřitelné. Nemám slov. Nemůžu říct, že jsme prohráli, to je vlastně výhra,“ byl dojatý brankář Michal Vápenka.

Hala nefandila jen českým hokejistům. Žáci několika desítek základních a středních škol z Ostravy a okolí se zapojilo do Paralympijských školních dnů a vytvořily skupinky, které fandily jednotlivým týmům. Takže každá ze zúčastněných zemí měla v hledišti své fandy.

Foto: Lukáš Kaboň


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰