> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostravské hospody

vloženo: 07.05.2019           komentářů: 0

Komentované procházky: Ostravské hospody
Ostrava nebyla v minulosti pouze centrem průmyslu, ale také zábavy. Mezi oblíbené kratochvíle, a to samozřejmě nejen v Ostravě, vždy patřilo a patří i vysedávání u kávy, vína, piva nebo dobrého jídla. Průvodci komentovaných procházek, které pořádá tuto neděli ostravské infocentrum, připomenou návštěvníkům oblíbené ostravské podniky, a to nejen současné kultovní, ale také ty zaniklé nebo třeba i úplně nové. Řeč bude nejen o restauracích, hospodách, hospůdkách, barech, putykách a nálevnách jako takových, ale také o historkách z nich, osudech majitelů nebo o některých slavných štamgastech. Přijďte se dozvědět nebo zavzpomínat, jaké to bývalo U Dlouhých, na Spolku nebo U Rady.

Procházky se konají v neděli 12. května v 10 a ve 14 hodin. Sraz účastníků je 15 minut před začátkem u pasáže Vesmír na tramvajové zastávce Stodolní. Vstupenky zakoupíte zde:

Procházka v 10:00
Procházka ve 14:00

Vstupenky můžete zakoupit také v ostravských infocentrech. Předprodej bude probíhat i v den konání procházek, vstupenky však nebude možné zakoupit na místě u průvodců. Upozorňujeme, že procházky mají omezenou kapacitu.

autor: Ostravainfo

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰