> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový Infuzní stacionář

vloženo: 02.05.2019           komentářů: 0

Nový Infuzní stacionář má dvojnásobnou kapacitu

Ve čtvrtek 25. dubna byl do provozu slavnostně uveden nový Infuzní stacionář patřící pod oddělení ORL (Otorhinolaryngologie). Mezioborový stacionář poskytuje možnost ambulantně absolvovat infuzní terapii ordinovanou odborným lékařem pod dohledem zkušeného zdravotnického personálu. Je umístěn v 5. nadzemním podlaží budovy Lékařské pohotovostní služby, v prostorách, které nebyly využívány, a je přístupný z ulice Varenská. Úpravy realizovala stavební společnost JVAgro Morava s.r.o. od prosince 2018 do konce března 2019. Celková hodnota zakázky včetně vybavení je 5,6 milionu korun.

Nový infuzní stacionář, který byl přemístěn z 2. nadzemního podloží pavilonu E2, má kapacitu 14 infuzních křesel z původních 7. Infuzní hala má rozlohu necelých 100 m2. Je v ní čekárna, WC, skladová a denní místnost a hygienické zařízení pro zdravotnický personál. Stacionář je přístupný také pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Prostory byly pro nový provoz stavebně upraveny, vyměněny byly vnitřní rozvody a instalace, osvětlovací a otopná tělesa, došlo k výměně podlah a stěn, instalována byla klimatizace a pracoviště bylo vybaveno novým nábytkem.

„Infuzní stacionář byl v Městské nemocnici Ostrava s kapacitou sedmi křesel otevřen 10. října 2016. Byla tím vyřešena problematika nutnosti hospitalizace pacientů s ordinovanou infuzní terapií. Docházelo k obsazování lůžek na odděleních, která mohla sloužit akutně přijímaným pacientům. Pro daná oddělení byly tyto hospitalizace značně ekonomicky nevýhodné a i pro pacienty je ambulantní léčba velkou výhodou. Rozšířením kapacity mezioborového infuzního stacionáře reagujeme na jeho vytíženost. Vloni bylo ve stacionáři provedeno 5 229 aplikací, což je o 743 více než v roce 2017. Navýšením kapacity zkrátíme čekací doby, pacienti v akutním stavu mohou podstoupit terapii ihned. Jedná se o pacienty našich odborných ambulancí, zejména ORL, neurologické ambulance a Ambulance pro léčbu bolesti. Nově jsou k enzymoterapii  odesíláni pacienti z nefrologické ambulance,“ řekl k tématu ředitel MNO Petr Uhlig

Náměstek ostravského primátora pro zdravotnictví a sociální oblast Zbyněk Pražák dodává: „Rekonstrukce prostor, ve kterých je umístěn Infuzní stacionář, byla hrazena z Fondu pro rozvoj nemocnice. Aktuálně je v něm 474 milionů korun. V modernizaci areálu i nákupu nových přístrojů budeme samozřejmě pokračovat.“

autor: mmo

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.