> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jarní premiéra v divizi

vloženo: 12.04.2019           komentářů: 0

Letošní sezóna 2018/2019 je pro slezskoostravský klub FC Heřmanice Slezská výjimečná. Klub poprvé ve své historii postoupil z krajského přeboru do divize. Přezimoval na 13. příčce, ve druhé polovině března začal svou první jarní sezónu.
„Divize je svojí atmosférou i kvalitou opravdu někde jinde, než krajský přebor. Postupu vůbec nelitujeme, naším cílem v těchto měsících je v divizi se udržet,“ říká o nejbližších plánech klubu trenér fotbalistů Jaroslav Mlčoch.
Tým přes zimu posílil. Do Heřmanic se z norského angažmá vrátil defenzivní hráč Jan Kelnar, další posilou je bývalý hráč Baníku a Petřkovic, středopolař Martin Václavík. A do třetice, v záloze má nastupovat Oldřich Byrtus, rovněž někdejší hráč FC Baník Ostrava. „Od Oldy Byrtuse si hodně slibujeme, jde o velmi kvalitního fotbalistu,“ konstatuje trenér Mlčoch.
Na otázku, jak hodnotí třinácté místo, na kterém byly Heřmanice přes zimní přestávku, odpovídá trenér, že před sezónou by takové umístění bral. „Během podzimu to ale už vypadalo na klidný střed tabulky. Pak jsme ale dostali v Bohumíně lekci 4:0, kluci si trochu přestali věřit. Nejsme na to zvyklí, dříve v krajském přeboru jsme góly rozdávali my,“ odpovídá Jaroslav Mlčoch. Rozladění bývají někdy i fanoušci. „Byli zvyklí několik let jenom slavit, nyní je to těžší. Ale věřím, že nás budou i nadále podporovat, děláme pro to vše,“ doplňuje trenér.
Pro diváky plánuje klub v brzké době postavit novou tribunu, v plánu je vznik nové tréninkové plochy s umělou trávou nebo vybudování lepšího zázemí pro mládež. „Areál postupně rekonstruujeme s pomocí statutárního města Ostrava i městského obvodu Slezská Ostrava. Jejich pomoci si velmi vážíme, bez nich bychom to nedokázali,“ uzavírá Jaroslav Mlčoch.
V měsíci dubnu se FC Heřmanice Slezská představí na domácí půdě s Bohumínem /13.4. od 15.30 hod./ a s Kozlovicemi /20.4. od 16 hod./.

autor: FC Heřmanice Slezská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰