> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jarní premiéra v divizi

vloženo: 12.04.2019           komentářů: 0

Letošní sezóna 2018/2019 je pro slezskoostravský klub FC Heřmanice Slezská výjimečná. Klub poprvé ve své historii postoupil z krajského přeboru do divize. Přezimoval na 13. příčce, ve druhé polovině března začal svou první jarní sezónu.
„Divize je svojí atmosférou i kvalitou opravdu někde jinde, než krajský přebor. Postupu vůbec nelitujeme, naším cílem v těchto měsících je v divizi se udržet,“ říká o nejbližších plánech klubu trenér fotbalistů Jaroslav Mlčoch.
Tým přes zimu posílil. Do Heřmanic se z norského angažmá vrátil defenzivní hráč Jan Kelnar, další posilou je bývalý hráč Baníku a Petřkovic, středopolař Martin Václavík. A do třetice, v záloze má nastupovat Oldřich Byrtus, rovněž někdejší hráč FC Baník Ostrava. „Od Oldy Byrtuse si hodně slibujeme, jde o velmi kvalitního fotbalistu,“ konstatuje trenér Mlčoch.
Na otázku, jak hodnotí třinácté místo, na kterém byly Heřmanice přes zimní přestávku, odpovídá trenér, že před sezónou by takové umístění bral. „Během podzimu to ale už vypadalo na klidný střed tabulky. Pak jsme ale dostali v Bohumíně lekci 4:0, kluci si trochu přestali věřit. Nejsme na to zvyklí, dříve v krajském přeboru jsme góly rozdávali my,“ odpovídá Jaroslav Mlčoch. Rozladění bývají někdy i fanoušci. „Byli zvyklí několik let jenom slavit, nyní je to těžší. Ale věřím, že nás budou i nadále podporovat, děláme pro to vše,“ doplňuje trenér.
Pro diváky plánuje klub v brzké době postavit novou tribunu, v plánu je vznik nové tréninkové plochy s umělou trávou nebo vybudování lepšího zázemí pro mládež. „Areál postupně rekonstruujeme s pomocí statutárního města Ostrava i městského obvodu Slezská Ostrava. Jejich pomoci si velmi vážíme, bez nich bychom to nedokázali,“ uzavírá Jaroslav Mlčoch.
V měsíci dubnu se FC Heřmanice Slezská představí na domácí půdě s Bohumínem /13.4. od 15.30 hod./ a s Kozlovicemi /20.4. od 16 hod./.

autor: FC Heřmanice Slezská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.