> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po schodech na věž

vloženo: 11.04.2019           komentářů: 0

Komentované prohlídky: Po schodech na věž, 14. dubna
Pouze dvakrát do roka je možné využít pro výstup na Vyhlídkovou věž Nové radnice jinak nepřístupné schodiště. Na jaře tento termín vždy připadá na Mezinárodní den památek a sídel, kdy je zvykem po celé Evropě otevírat běžně nepřístupná místa a zákoutí památek a turistických atraktivit.

Výstupy budou probíhat každou celou hodinu, poprvé v 10, naposledy v 17 hodin. Průvodci návštěvníkům během výstupů po 292 schodech sdělí spoustu zajímavostí o Nové radnici, její historii, technických faktech a podobně. Řeč bude rovněž o ostravském prvorepublikovém starostovi Janu Prokešovi, který se významnou měrou o výstavbu této ostravské dominanty zasloužil. K nahlédnutí bude také několik historických fotografií nejen z průběhu stavby. Velkým lákadlem bude zpřístupnění „spodní“ terasy u paty věže, která bývá návštěvníkům běžně utajena.

Vstupenky budou k zakoupení vždy před výstupy v infocentru v 6. patře Nové radnice, kde budou komentované prohlídky začínat. Místa není potřeba rezervovat.

Vstupné se neliší od standardního ceníku Vyhlídkové věže:
dospělí 60 Kč
děti 7-15 let, studenti, senioři, ZTP 40 Kč
děti 4-6 let 20 Kč
rodina 2 dospělí a až 3 děti do 15 let 160 Kč

autor: www.ostravainfo.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.