> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK KRÁLOVO POLE

vloženo: 07.04.2019           komentářů: 0

Ve druhém utkání o 7. místo museli domácí vyhrát, aby prodloužili sérii hranou na dvě vítězná utkání a vrátili se ještě jednou a naposledy do Brna. To se jim podařilo díky bojovnému výkonu.

č.: 148 dne: 6. 4. 2019 v hod.: 18:30

TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:0 (25:14, 25:22, 25:20)

Rozhodčí: Kovář V., Trumpeš D.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Zedníková, Sedláčková.

Hosté: Kopáčová, Fricano, Vyklická, Nichol, Skiba, Kvapilová, libero Meidlová. Střídaly: Podhrázká, Šloufová.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska chválím tým za povedený a koncentrovaný výkon. Doufám, že zakončíme sezónu výhrou v Brně. “

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Týmová hra a vysoké nasazení před domácím publikem. Fanoušci opět výborní jako po celou sezónu a tímto jim děkujeme. Ve středu navážeme na dnešní výkon.“

Hosté:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Ve značně okleštěné sestavě se nám nepodařilo soupeře přehrát jako v Brně. Jsme připraveny doma potvrdit první vítězství.“

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Gratuluji Ostravě, byli lepší, my jsme hráli v improvizované sestavě (dvě hráčky byly uvolněny pro finále juniorek). Ostrava nás tlačila, hrála obětavě na servisu i v útoku. Rozhodne se ve středu v Brně.“

Popis utkání:

Ostravské hráčky hodily prohru z prvního zápasu za hlavu a do hry se vrhly s vervou (8:4, 9:5). Soupeřky se však nenechaly zahanbit a srovnaly na 9:9. Domácí to nerozhodilo a brzy zase odskočili (16:12, 17:14). Situaci se nepodařilo trenéru hostů změnit ani dvěma oddechovými časy. I díky podání Vilte Makauskaite.

Do druhého setu vstoupili hosté koncentrovaněji a nastala přetahovaná o každý míč (5:5). Následně se Brno dostalo do vedení (5:8, 7:11, 13:16). Domácím se podařilo skóre srovnat na 16:16 a Brno pak i díky komplikacím způsobeným zraněním libera Meidlové na chvíli ztratilo s Ostravankami kontakt (18:16, 19:17). Meidlová se sice v závěru setu vrátila zpět do hry, ale hráčky TJ Ostrava si nenechaly vítězství v setu uniknout.

Třetí set začal pod taktovkou domácích (10:6, 12:9). Pak ovšem polevili a dovolili soupeři náskok snížit až na 12:11. Teprve po té se opět ostravské hráčky zkoncentrovaly a až do konce setu už hosty nepustily do vedení (17:13, 20:16, 21:19).

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.