> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Báňské spěšné vlaky po OKR

vloženo: 03.04.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové, zveme Vás na projížďku po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského černouhelného revíru:

Báňské spěšné vlaky se vydají v sobotu 13. dubna 2019 na komentované okružní jízdy po někdejší Báňské dráze- dnešní vlečkové síti společnosti AWT, jenž je členem skupiny PKP Cargo.
Vlaky budou vyjíždět z nádraží Ostrava střed v 10 a ve 14 hodin.

K vidění bude dopravní terminál na Hranečníku z nezvyklé perspektivy, projedeme kolem dolů, které zakládaly a vlastnily rody Larisch-Mönnichů, Wilczků, či Severní dráha Ferdinandova.
Zastavíme u dolu Michal a Vodní jámy Žofie, kde si budete moci na fotozastávkách vystoupit a pořídit si unikátní snímky osobního vlaku pod majestátem těžních věží a dozvíte se třeba to, proč se od 70 let minulého století nedá dostat z Orlové do Rychvaldu osobním vlakem, byť to v minulosti byly významné rychlíkové stanice...

Ve vlaku bude k dispozici občerstvení zahrnující kupříkladu teplé nebo hřejivé rozlévané nápoje a po celou dobu jízdy se o Vaši pohodu a dobrou náladu bude starat náš usměvavý vlakový doprovod.
Chybět samozřejmě nebude ani erudovaný průvodce, který bude po celou dobu jízdy popisovat vše zajímavé, co budete moci za okny vlaku spatřit.

Online předprodej jízdenek a bližší informace k akci jsou k dispozici na našich webových stránkách:
slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti/banske-spesne-vlaky-vi/

Těšíme se na Vás,
team SŽS :)

autor: Slezský železniční spolek

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.