> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bude to hodně tvrdý zápas!

vloženo: 29.03.2019           komentářů: 0

Patrizio Stronati: Bude to hodně tvrdý zápas!

Bude to zápas, v němž bude Baník chtít přerušit sérii bez výhry. Patrizio Stronati ví, že o vítězství v Karviné bude kromě jiného rozhodovat i to, kdo bude agresivnější. "Zio" si stejně jako všichni jeho spoluhráči i fanoušci přeje, aby to byl Baník.

Už podruhé na jaře nastoupíte do utkání na půdě soupeře, který je aktuálně poslední v lize…

Na to, že je Karviná zrovna teď poslední, se nedíváme. Víme, jaký zápas nás v Karviné čeká. Bude to hodně bojovné. Beru to jako malé derby. Karviná hraje o všechno, musí. Určitě do toho zápasu vletí. Bude to hodně tvrdý zápas.

Karviná před časem změnila trenéra. Co podle vašeho názoru dokázal František Straka ve svém novém působišti především změnit?

Pana Straku znám jen z pověstí a vyprávění, osobně ne. Ale asi to bude dobrý motivátor. Ono to tak funguje skoro vždy, když do mužstva přijde nový trenér. Je to nový impulz. Každý hráč se chce ukázat. Ti kluci určitě budou motivování, ale my jsme taky. Bude to tvrdý boj, bude rozhodovat agresivita.

V uplynulém týdnu jste kromě tradičního tréninku strávili jeden den v Beskydech na teambuildingu. Jak se vám akce líbila?

Bylo to užitečné. Trochu jsme se uvolnili, na den dva jsme z hlavy pustili fotbal, protože není možné myslet pořád dokola jen na něj. Ať už jsou výsledky aktuálně dobré nebo horší. Je třeba zvolnit, zahrát si tenis, nebo jiné hry. Uvolnit to. A když přijde nový týden, tak se zase nastartovat na fotbal a jít do toho týdne s čistou hlavou.

Zápas s Karvinou je vnímán jako regionální derby. Je to podle vás duel srovnatelný se zápasy s Opavou nebo Spartou?

Není to derby jako s Opavou. A Sparta, to je spíše rivalita než derby. Je to ale místní souboj. Ne přímo o krále Slezska, prostě takové malé derby.

Fanoušci Baníku budou ovšem nejspíše za stadionem. To v reakci na rozhodnutí Karviné, která odmítla uvolnit fanouškům Baníku více než jen 237 lístků…

My jako hráči s tím nic neuděláme. Karviná splnila pravidla, jaká, pokud jde o počet lístků pro fandy hostů, existují. S tím nic neuděláme, ale jestli pojedou za tribunu, jak jsem slyšel, tak je to něco neuvěřitelného. Uslyšíme je zpoza tribuny, a to nás bude motivovat ještě více.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.