> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Komentované procházky

vloženo: 26.03.2019           komentářů: 0

Komentované procházky: Obchodní domy, 31.3.2019

Průvodci z ostravského infocentra zvou na další komentované procházky pro veřejnost, tentokrát na téma zaniklých obchodních domů Moravské Ostravy z období přelomu 19. a 20. století i první republiky.

„Je to jedna z těch kratších procházek. Začneme na Smetanově a náměstí, obejdeme Masarykovo náměstí a skončíme na Karolině. Procházka by měla zabrat jen něco málo přes hodinu. Samozřejmě také záleží na zájmu skupiny. Budeme se bavit o místech, která někteří návštěvníci mohou ještě pamatovat a jsme zvyklí na to, že přichází řeč na osobní zážitky, dojmy a podobně. Často nás u této procházky pamětníci z řad návštěvníků suplují,“ s úsměvem konstatuje průvodkyně Kateřina Lužná.
„Je to věčné i vděčné téma. Lidé rádi vzpomínají na nakupování v Ostravici, fronty v Domě potravin nebo vysedávání U Neptuna. Bohužel většina podniků dnes už nefunguje. Máme ale přichystány dobové fotografie, které, jak doufáme, návštěvníci ocení,“ dodává průvodkyně.

Komentované procházky se konají v neděli 31. března v 10 a ve 14 hodin. Sraz účastníků je 15 minut před začátkem na Smetanově náměstí před Divadlem Antonína Dvořáka. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti od 7 let, studenty, seniory a ZTP. Vstupenky se dají zakoupit pouze v předprodeji v ostravských infocentrech nebo online na www.ostravainfo.cz. Vstupenky nebude možné pořídit u průvodce na místě před procházkou. Kapacita procházek je omezená.

S pozdravem Jakub Otto
průvodcovský servis

autor: www.ostravainfo.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.