> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK UP OLOMOUC

vloženo: 21.03.2019           komentářů: 0

Druhý zápas čtvrtfinále play-off měl jasného favorita v hostujícím týmu a ten to také s přehledem potvrdil.

č.: 123 dne: 20. 3. 2019 v hod.: 18:00

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3 (23:25, 12:25,17:25)

Rozhodčí: Peloušek J., Trumpeš D.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, libera: Chevalierová, Střídaly: Červenková, Žolnerčíková, Lukáčová, Sedláčková.

Hosté: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Sokolová

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Lepší zápas než v Olomouci, škoda koncovky prvního setu. Ve druhém setu jsme udělaly mnoho chyb a ve třetím nám uletěl začátek. V Olomouci ještě zkusíme zabojovat.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Do prvního setu jsme vstoupili bojovně a se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Škoda neuhrané koncovky. Další dva sety nás soupeř přehrál jak v útoku, tak v obraně. Bohužel jsme nevytěžili více bodů po našem poměrně slušném servisu.“

Hosté:

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „V prvním setu jsme nepředváděly naši hru, ale od druhého setu jsme se uklidnily a pohlídaly si vše.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „První set vyrovnaný, my jsme byli nekoncentrovaní, dělali jsme chyby. Ostrava se chytla, koncovka byla naštěstí pro nás. Pak už zápas proběhl v klidu, byl podobný jako v Olomouci, měli jsme ho pod kontrolou. Nejsem spokojený s množstvím našich nevynucených chyb.“

Popis utkání:

Domácí do druhého zápasu série vstoupili mnohem lépe a od prvního míče si udržovali vedení (2:0, 6:3, 7:4, 9:6). Poté však hostující hráčky přidaly, srovnaly krok a zlepšený výkon následně přetavily v těsné vedení (14:15). Domácí hráčky se však nenechaly zaskočit a nedovolily soupeřkám získat více než dvoubodový náskok (17:17, 17:19, 18:20, 21:23). Ostravanky dokonce dokázaly v samém závěru setu srovnat, avšak hosté vypjatou koncovku zvládli lépe a dokázali set získat poměrem 23:25.

Ve druhém setu se domácím nepodařilo navázat na výkon z prvního setu a od prvního podání tempo diktovali hosté (4:11). Ani oddechové časy a zásahy domácího trenéra do sestavy nedokázaly rozjeté Olomoučanky zastavit a druhý set tak byl k nevoli početných domácích fanoušků brzy u konce (6:15, 10:19).

Ani úvod třetí sady domácím nevyšel (1:5, 2:7), avšak Ostravanky předvedly, že ani za zdánlivě beznadějného stavu nehodlají složit zbraně a dokázaly hosty postupně dotáhnout až na rozdíl jediného bodu (6:7, 11:12). Tento vývoj ale jakoby znovu probudil olomoucký tým, který si opět dokázal vypracovat komfortní náskok (11:15, 14:18, 15:20). Tento další nástup v tomto setu nedokázal zastavit ani oddechový čas domácích a hosté se tak z Ostravy budou vracet s vedením 2:0 na zápasy.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.