> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK UP OLOMOUC

vloženo: 21.03.2019           komentářů: 0

Druhý zápas čtvrtfinále play-off měl jasného favorita v hostujícím týmu a ten to také s přehledem potvrdil.

č.: 123 dne: 20. 3. 2019 v hod.: 18:00

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3 (23:25, 12:25,17:25)

Rozhodčí: Peloušek J., Trumpeš D.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, libera: Chevalierová, Střídaly: Červenková, Žolnerčíková, Lukáčová, Sedláčková.

Hosté: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Sokolová

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Lepší zápas než v Olomouci, škoda koncovky prvního setu. Ve druhém setu jsme udělaly mnoho chyb a ve třetím nám uletěl začátek. V Olomouci ještě zkusíme zabojovat.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Do prvního setu jsme vstoupili bojovně a se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Škoda neuhrané koncovky. Další dva sety nás soupeř přehrál jak v útoku, tak v obraně. Bohužel jsme nevytěžili více bodů po našem poměrně slušném servisu.“

Hosté:

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „V prvním setu jsme nepředváděly naši hru, ale od druhého setu jsme se uklidnily a pohlídaly si vše.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „První set vyrovnaný, my jsme byli nekoncentrovaní, dělali jsme chyby. Ostrava se chytla, koncovka byla naštěstí pro nás. Pak už zápas proběhl v klidu, byl podobný jako v Olomouci, měli jsme ho pod kontrolou. Nejsem spokojený s množstvím našich nevynucených chyb.“

Popis utkání:

Domácí do druhého zápasu série vstoupili mnohem lépe a od prvního míče si udržovali vedení (2:0, 6:3, 7:4, 9:6). Poté však hostující hráčky přidaly, srovnaly krok a zlepšený výkon následně přetavily v těsné vedení (14:15). Domácí hráčky se však nenechaly zaskočit a nedovolily soupeřkám získat více než dvoubodový náskok (17:17, 17:19, 18:20, 21:23). Ostravanky dokonce dokázaly v samém závěru setu srovnat, avšak hosté vypjatou koncovku zvládli lépe a dokázali set získat poměrem 23:25.

Ve druhém setu se domácím nepodařilo navázat na výkon z prvního setu a od prvního podání tempo diktovali hosté (4:11). Ani oddechové časy a zásahy domácího trenéra do sestavy nedokázaly rozjeté Olomoučanky zastavit a druhý set tak byl k nevoli početných domácích fanoušků brzy u konce (6:15, 10:19).

Ani úvod třetí sady domácím nevyšel (1:5, 2:7), avšak Ostravanky předvedly, že ani za zdánlivě beznadějného stavu nehodlají složit zbraně a dokázaly hosty postupně dotáhnout až na rozdíl jediného bodu (6:7, 11:12). Tento vývoj ale jakoby znovu probudil olomoucký tým, který si opět dokázal vypracovat komfortní náskok (11:15, 14:18, 15:20). Tento další nástup v tomto setu nedokázal zastavit ani oddechový čas domácích a hosté se tak z Ostravy budou vracet s vedením 2:0 na zápasy.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.