Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník - Mladá Boleslav 1:1

vloženo: 16.03.2019           komentářů: 0

Ostravský Baník po třech utkáních, v nichž vyšel naprázdno, bodoval. Chtěl však víc, ze zápasu s Mladou Boleslaví vytěžil jen bod za remízu 1:1. Domácí sice rychle vedli, před poločasem však náskok ztratili a už si jej nedokázali vzít zpět.
FORTUNA:LIGA, 25. kolo, so 16.3. , stadion: Městský stadion, diváci: 10593
FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav
FC Baník Ostrava
1:1
(1:1)
FK Mladá Boleslav

Branky: 4. Procházka (Hrubý) - 43. Mešanovič. Rozhodčí: Berka – Kříž, Kubr. ŽK: Diop - Jugas, Hájek, Přikryl, Komličenko, Hubínek, Mašek.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Procházka, Šindelář, Stronati - Fillo, Jánoš, Hrubý, Fleišman - Diop, J. Šašinka (78. Holzer), Kuzmanovič (61. Granečný).

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka (33. Mešanovič), Hájek, Jugas, Fulnek – Takács, Hubínek – Ladra (79. Mašek), Matějovský (89. Tatajev), Přikryl – Komličenko.
Komentář

Baník vyrukoval do důležitého utkání s několika změnami v sestavě. Vynucenými i plánovanými. Chyběl Milan Baroš, jehož do zápasu nepustily zdravotní potíže. Scházel i zraněný Lukáš Pazdera. Trenér Bohumil Páník se navíc rozhodl obměnit rozestavění a vyrazil do souboje se třemi obránci.

Domácí celek začal utkání velice aktivně. Robert Hrubý poslal hned v úvodu před Šedovu branku několik nebezpečných míčů. Ve 4. minutě zahrál rohový kop, na který si naskočil Václav Procházka a hlavou otevřel skóre.

Baník byl i nadále aktivnější, hosté se do příležitosti dlouho nedostali, ve 24. minutě však měli jednu velikou. Ladra dostal míč nádherně za ostravskou defenzivní linii, naběhl si za ni a najednou se řítil sám na Jana Laštůvku. Ostravský gólman proti jeho zakončení výborně zasáhl a míč vyrazil.

Byl to znovu Ladra, díky němuž se hosté o chvíli později dostali do šance i podruhé. Po rohovém kopu se dostal v šestnáctce Baníku k míči a pálil nad!

Bylo na čase, aby se slova znovu ujal domácí celek. A tento úkol na sebe vzala dvojice Jiří Fleišman – Jakub Šašinka. První jmenovaný zahrál do šestnáctky zajímavý míč a druhý jej našel hlavou a poslal na Šedovu branku. Mladoboleslavský gólman se natáhl, odrazil a… Šašinkovu hlavičku vyrazil.

Ve 36. minutě chybělo velmi málo hlavičkujícímu Diopovi, miřil nad.

A dvě minuty před poločasem hosté vyrovnali.

Na své levé straně se uvolnil Přikryl, poslal před ostravskou branku míč, který Komličenko přiťukl Mešanovičovi. A ten osamocený zblízka propálil Jana Laštůvku.

Ve druhé půli se na velkou šanci čekalo až do 65. minuty. Dostal se do ní Jakub Šašinka. Míč mu do dobré pozice v šestnáctce poslal znovu Jiří Fleišman. Šašinka balon zpracoval, z otočky vystřelil, gólman Šeda se po ráně natáhl a stačil ji chytit.

O chvíli později to Jakub Šašinka zkoušel po centru Martina Filla přes hlavu. Branku trefil, střele však chybělo víc důrazu, aby ji Šeda nestačil v klidu pokrýt.

Stejně tak si na druhé straně v klidu poradil Jan Laštůvka s Takácsovou hlavičkou.

Baník se snažil vstřelit vítězný gól, útočil ze všech možných stran, ale do velké šance už se nedostal. Zaujala ještě krásná táhla střela Denise Granečného, který vypálil z voleje ze třiceti metrů. O kousek minul.

Víc už druhý poločas nenabídl a Baník bere z duelu s Mladou Boleslaví stejně jako na podzim jen bod.
Ohlasy trenérů

BOHUMIL PÁNÍK: "Viděli jsme zajímavý zápas, hrál se útočný fotbal z obou stran. Myslím si, že s předvedenou hrou můžeme být tentokrát spokojeni, někteří naši hráči předvedli výborné výkony. Bohužel tomu z naší strany chyběl jeden gól navíc. Měli jsme asi více šancí než Mladá Boleslav. I když to jejich ofenzivní duo Mešanovič - Komličenko je velmi nebezpečné. Tam chvíli zaváháte a soupeř to trestá. Bohužel, s výsledkem navzdory dobrému výkonu nemůžeme být spokojeni. Není takový, jaký jsme si představovali."

JOZEF WEBER: "Domácí na nás vyrukovali se třemi obránci a přiznám se, že nás to trochu zaskočilo. Znám trenéra Páníka a vím, že je to konzervativní trenér. Baník byl dvacet minut lepším týmem, navíc se dostal brzy do vedení. Ze standardky, což mě mrzí. Do konce poločasu jsme ale stačili vyrovnat a ve druhé půli jsme měli takových dvacet třicet minut herně navrch. Baník se pak ale znovu dostal do tlaku a mohl strhnout vítězství na svou stranu. Oceňuju, že oba týmy hrály až do konce na vítězství."

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.