BC GEOSAN Kolín - NH Ostrava 87:82

vloženo: 13.03.2019           komentářů: 0

Body Kolín: Novotný Filip 21, Purifoy Preston Lamar 17, Thompson Alexander Jacob 16, Číž Adam 11, Bratčenkov Vojtěch 8, Machač David 7, Dlugoš Theodor 5, Zollo Vincent 2, Merta Tomáš 0

Body Ostrava: Boggs Brandon 15, Bohačík Petr 15, Barham Jordan 14, Nábělek Martin 13, Stanojevič Milan 9, Alleyn Justus 8, Havlík Tomáš 3, Zaharijevic Luka 3, Bažant Lukáš 2, Koloničný Jan 0, Svoboda Štěpán 0

STŘELBA 3B. 32/13:22/9 STŘELBA 2B. 32/16:48/20 TH 19/16:23/15 doskoky 39:43 CHYBY 20:22 ROZHODČÍ Salvetr Rudolf, Karafiát Kamil, Vošahlík Marek KOMISAŘ Zachara Ivan POČET DIVÁKŮ 552 Hráč utkání: Novotný Filip

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Děkujeme za gratulaci. Souhlasím se spoustou věcí s trenérem hostí. Do utkání jsme vstoupili lépe než s USK, ale bohužel jsme to neudrželi. Následoval asi dvacetipěti minutový propad, kdy nás Ostrava přehrávala a dostala se až na sedmnáctibodový odstup.V tu chvíli jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Když už jsme ubránili, tak jsme si nedoskočili míč. A Bohačík nás následně trestal zpod koše. Zase se ukázalo, že máme problém v tréninku, že trénujeme v osmi lidech, a to toho moc nenatrénujete. Basket se prostě hraje pět na pět. V zápase to tak nevypadá, to můžete protočit pouze osm lidí, ale je to vidět na souhře. Za posledních deset minut patří našim hráčům kredit, ukázali charakter a s troškou štěstí jsme jev yhráli vysokým rozdílem.

Filip Novotný (hráč BC GEOSAN Kolín) Bylo to pro nás velmi důležité utkání v boji o předkolo play-off. Tři čtvrtiny jsme nehráli dobře. Trápili jsme se na obranném doskoku. Naštěstí jsme to ve čtvrté čtvrtině zlomili, trefili nějaké těžké střely a povedlo se nám to otočit.

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava) Přijeli jsme do Kolína vyhrát, protože jsme věděli, že nebude hrát Walton. Tři čtvrtiny se nám to dařilo, byli jsme produktivní v útoku a vypadalo to, že to dotáhneme do vítězného konce. Ve čtvrté čtvrtině jsme dostali třicet bodů.S takovou obranou prostě vyhrát nemůžeme. V obraně jsme špatně přebírali, kolínští hráči zůstávali sami a my jsme dostali asi šest trojek. Kolín se tak dostal do zápasu a my v útoku byli trapní. Kolín zvítězil zaslouženě, v poslední čtvrtině hrál výborně v obraně a nesobecky v útoku.

Petr Bohačík (hráč NH Ostrava) Jsem velmi zklamaný po tom průběhu zápasu. Stručně řečeno, pokud nebudeme používat hlavu celý zápas, ale jenom třicet minut, tak nemůžeme vyhrát jinde.

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.

07.07.2019

Rozbíjeli zaparkované vozidlo
Na základě oznámení, že skupina pěti mladých mužů poškozuje zaparkované motorové vozidlo, byla 7. července 2019 hlídka městské policie vyslána do Ostravy Vítkovic. Svědkové shodně uvedli, že tito muži do vozidla kopali a bouchali pěstmi, čímž na několika místech poškodili jeho karoserii.