> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK KRÁLOVO POLE

vloženo: 10.03.2019           komentářů: 0

V posledním kole nadstavbové části bojovali hosté o 6. příčku, domácí byli přikováni k osmému místu a tak si aspoň mohli zvednout sebevědomí před play-off, kde narazí na vítěze nadstavby – Olomouc.

č.: 113 dne: 9. 3. 2019 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 25:14)

Rozhodčí: Kovář V., Trumpeš D.

Počet diváků: 110

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Sedláčková, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Zedníková, Lukáčová, Žolnerčíková.

Hosté: Meidlová, Vyklická, Nichol, Skiba, Kvapilová, Kopáčová, libero Digrinová. Střídaly: Pavlíková, Podhrázká.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska to byl bojovný kolektivní výkon. Jsme rády za vybojované domácí vítězství před vstupem do play off. “

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme hráli pro fanoušky s nasazením a bojovností. Tento týmový výkon a tuto bojovnost musíme přenést do zápasů play off. Známe sílu Olomouce, ale budeme bojovat o každý míč.“

Hosté:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Udělaly jsme hodně chyb a přestaly bojovat.“

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Dnes byla Ostrava ve všem lepší i bojovnější. A i když měli někdy horší přihrávku, tak si to dobře odútočili, případně se dobře vykryli. Zaslouženě zvítězili.“

Popis utkání:

Hosté z Brna vstoupili do zápasu lépe, ale hráčky Ostravy dokázaly jejich vedení zkorigovat a od stavu 12:12 byl 1. set načas vyrovnanou partií. Za stavu 18:18 však domácí ztratili koncentraci a vlastními chybami umožnili Brňankám odskočit až na rozdíl 3 bodů, který již nedokázali dohnat.

Také začátek 2. setu se hrál podle brněnských not. Tentokrát se ovšem hráčkám TJ Ostrava podařilo dotáhnout náskok hostů dříve a oba týmy se pak střídaly ve vedení. V závěru setu se domácím podařilo odskočit až na 24:21, sice ještě povolili Brňankám odvrátit dva setboly, ale vítězství v setu si uniknout nenechali.

Povzbuzeny výhrou ve 2. setu se Ostravanky vrhly do toho 3. s velkou chutí, vytvořily si náskok hned od počátku a hostům povolily korigování skóre a s přehledem zvítězily (8:3, 15:10, 17:14, 23:19).

4. set již neměl tak jasný průběh. Úvod patřil hostům (5:8), ale domácí srovnali na 8:8. Pak šli ještě hosté do vedení 9:11, ostravské hráčky ovšem otočily na 14:11 a Brňanky už dokázaly do konce setu uhrát pouhé 3 další body.

Autor foto: HOLCMAN Oldřich

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

09.03.2019

Vloupání do vozidla
Dosud neznámý pachatel v době od 18:30 hodin dne 9. března 2019 do 02:30 hodin dne 10. března 2019, v Ostravě na ulici Vítkovická, vnikl do osobního vozidla značky Škoda Octacia, odkud odcizil autorádio a sportovní potřeby. Při vloupání došlo ještě k poškození zámku dveří na vozidle. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši přesahující 11 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

08.03.2019

Přichycen při činu!
V pátek 8. března 2019 v noci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Třebovicích. Najednou uslyšeli za plotem jednoho z areálů zvuky bouchání. Následně uviděli osobu, která ležela pod vozidlem a odstraňovala součásti ze spodní části vozidla. Jednalo se o muže, který po se po spatření hlídky dal na útěk. Daleko však neutekl. Čtyřiatřicetiletý muž přiznal, že se z vozidla pokoušel ukrást katalyzátor za účelem dalšího prodeje.

05.03.2019

Úterý ve znamení „záškoláctví“
V úterý 5. března 2019 dopoledne byli nalezeni další „hříšníci“ z řad nezletilých osob. Tentokrát se jednalo o dva sourozence, které během výkonu služby v Ostravě-Vítkovicích spatřili asistenti prevence kriminality. Ti následně v součinnosti s hlídkou městské policie zjistili, že oba chlapci, ve věku 7 a 11 let, byť jsou dle vlastních slov nemocní, se pohybují po venku a nedodržují léčebný režim.

05.03.2019

Případy čtrnáctiletých kuřáků
V úterý 5. března 2019 před začátkem vyučováním prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Výškovicích, kde si všimla chlapce zjevně mladšího osmnácti let, který kouřil cigaretu. Dle jeho slov tabákový výrobek koupil neznámo kde. Stejně argumentoval o den později v Ostravě-Hrabůvce i další chlapec, který sdělil, že měl na cigaretu chuť. Bylo jim jedno, že osobám mladším 18 let je kouření tabákových výrobků zakázáno. Vzhledem k tomu, že se v obou případech jednalo teprve o 14leté chlapce, bylo jejich jednání oznámeno orgánu sociálně právní ochrany dětí k projednání.

03.03.2019

Dopravní nehoda se smrtí
V pátek kolem 20. hodiny došlo v Ostravě, části Kunčičky, k dopravní nehodě. Dvacetiletý muž měl řídit osobní motorové vozidlo, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a posléze mimo pozemní komunikaci. Po nárazu do dopravní značky sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a narazilo do další pevné překážky. Řidič na místě zraněním, která při nehodě utrpěl, podlehl. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na 50 000 korun, na poškozených zařízeních 22 000 korun.