> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Projekt STU2DNA dává příležitost

vloženo: 08.03.2019           komentářů: 0

Projekt STU2DNA dává příležitost mladým umělcům
Projekt Stud2na, nebo-li studnice studentských nápadů, financovaný městem Ostrava, dává příležitost studentům a mládeži realizovat vlastní projekty. Ať už se jedná o zpěváky, herce, kapely nebo další nadšence, klub Akord poskytuje zázemí pro jejich tvorbu.
„Akord poskytuje prostor, aby se mladí mohli realizovat. Můžou si vyzkoušet techniku, zázemí. Chtěli bychom, aby se hlásili studenti nebo kolektivy, které na něčem pracují,“ říká Zdeněk Kačor, koordinátor projektu.
Největší spolupráci, kterou Akord navázal v rámci tohoto projektu, je s divadelním souborem ZDividla, který v klubu odprezentoval už spoustu divadelních pásem. V neděli 10. března předvede svou derniéru autorské inscenace o době dospívání s názvem Už brzy dozpívám. Tato inscenace získala v roce 2018 cenu poroty Šrámkův Písek. Původně avizovaná premiéra představení Jako ty, mami byla z důvodu nemoci zrušena.
Ve středu 13. března se v Akordu poprvé představí divadelní soubor Disodor. Jde o žáky 7. třídy základní školy Chrjukinova 12. Zahrají pohádku Sněhová královna, a to rovnou ve 4 časech. Dopolední představení jsou věnovány místním školám a odpolední představení, které začne v 16:30 je určeno pro širší veřejnost.
Mezi další účinkující, kteří prošli Stud2nou jsou: improvizační divadlo IMPÉČKO, studenti ZUŠ Viléma Petrželky nebo třeba kvarteto De Cuatros Ukulelos.
Zapojit se můžete i vy. V případě zájmu nebo dotazů se ozvěte panu Zdenku Kačorovi, buď na e-mail: z.kacor@dk-akord.cz nebo telefonicky na čísle 596 762 515 nebo 725 059 550.
Jestli neúčinkujete v žádném souboru, ale náplň projektu Stud2na vás zaujala, neváhejte a přijďte se na představení podívat jako divák. Studenti a mládež mají vstup na akci zdarma, dospělí za 30 Kč.

autor: Ing. Tereza Zgabajová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.