> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovičtí sedmáci ve Švédsku

vloženo: 06.03.2019           komentářů: 0

Vítkovičtí sedmáci sbírali zkušenosti ve Švédsku


Hráči 7. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA absolvovali v uplynulých dnech devítidenní turné po zemi úřadujících hokejových mistrů světa. Ve Švédsku sehráli celkem 4 přátelská utkání se stejně starými i staršími hráči a rozhodně se mohli vracet hodně spokojení.

HC Vítkovice RideraNěkolik tisíc kilometrů, cestování autobusem i trajektem, návštěvy řady zajímavých míst – ale hlavně 4 velmi kvalitní přátelská utkání ve čtyřech dnech. To vše absolvovali od 23. února do 3. března vítkovičtí sedmáci, kteří se vydali změřit své síly se soupěři z jedné z hokejově nejvyspělejších zemí světa. A ve Švédsku se rozhodně neztratili. Ba naopak, svůj klub HC VÍTKOVICE RIDERA tam reprezentovali v tom nejlepším světle.

Na úvod čekal na naše hráče v úterý 26. února soupeř zvučného jména z Göteborgu. Nikdo menší než Frölunda HC, klub, jehož A-tým nedávno již potřetí zvítězil v evropské CHL a zuby si na něm vylámala jak Plzeň tak brněnská Kometa. Výsledek utkání našich sedmáků se stejně starými soupeři však vyzněl jednoznačně pro Vítkovice, které na ledě Frölundy zvítězily 8:1.

O den později, ve středu 27.2., byl na programu přesun do 170 km vzdáleného Tidaholmu. Tam se vítkovičtí postavili o rok starším hráčům z týmu Tidaholm Hockey a po bezbrankové první třetině se mohlo zdát, že půjde o velmi vyrovnaný souboj. Ve druhé třetině však naši sedmáci zaveleli k útoku a nasázeli soupeři hned sedm gólů. V závěrečné dvacetiminutovce pak sice třikrát skóroval i Tidaholm, ale stejný počet branek přidali i Vítkovice a zvítězily tak výsledným skóre 10:3.

Čtvrtek byl z hlediska přejezdů nejodpočinkovějším dnem, neboť další soupeř čekal na naše hráče jen půl hodiny cesty z Tidaholmu v sousedním Falköpingu. I zde čekali na vítkovické sedmáky o rok starší soupeři. Přestože únava z náročného cestování a nabitého programu se už začínala pomalu projevovat, ujaly se Vítkovice po bezbrankové první třetině ve druhé dvacetiminutovce vedení, o které přišly až v poslední části hry, a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Posledním dějištěm tohoto česko-švédského měření hokejových sil bylo město Eksjö. Rychleji než naši hráči však 130 km z Falköpingu očividně urazily zprávy o dosavadních výsledcích tří předchozích utkání. A tak domácí neponechali nic náhodě a proti našim hráčům, vesměs ročníku 2006, postavili v Eksjö jen jediného stejně starého hráče, patnáct hráčů r. 2005 a dva dorostence r. 2004. Přesto jim Vítkovice celou první třetinu zdárně vzdorovaly. Domácí otevřeli skóre až ve druhé třetině, a když pak v posledním dějství skórovali ještě dvakrát, skončilo utkání 3:0. S ohledem na předchozí výkony a náročnost cestování však mohli vítkovičtí sedmáci odjíždět domů nadmíru spokojení.

“Pro naše hráče to byla první takováto velká hokejová zkušenost v zahraničí a zvládli ji na výbornou. Nejen, že měli – stejně jako my trenéři – šanci porovnat naši českou školu s tím, jak se hraje hokej ve Švédsku, ale zároveň si dokázali, že díky zodpovědnému přístupu a maximálnímu nasazení jsou schopni hrát i se staršími a mnohdy možná i zkušenějšími soupeři. Na všech hráčích bylo znát, jak vážně berou svou roli a jak chtějí náš klub reprezentovat co nejlépe, což se jim podařilo. Za to jim patří obrovský dík. Protože když za námi i po posledním utkání, které jsme jako jediné prohráli, přišli trenéři soupeře a hodnotili nasazení, herní projev i disciplinovanost našich hráčů s velkým uznáním, byla to velká odměna pro nás pro všechny. Nezbývá proto, než poděkovat všem rodičům i těm, kdo se na přípravě této cesty podíleli, protože zážitky a zkušenosti, které jsme si ze Švédska přivezli, jsou pro nás pro všechny velikým povzbuzením do další práce,” zhodnotil turné hlavní trenér vítkovických sedmáků Martin Tomášek.

autor: HC Vítkovice Ridera

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.