> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výhrou s Karlovarskem vstupujeme

vloženo: 03.03.2019           komentářů: 0

Výhrou s Karlovarskem vstupujeme mezi elitu extraligy

Tříbodová výhra s Karlovarskem nás posouvá na čtvrté místo kompletní tabulky po předposledním kole. Podařilo se nám tak vklínit mezi vyhlašovanou elitní čtyřku volejbalové extraligy.

Nádherný vyrovnaný zápas viděla téměř plná ostravská hala. Úspěch nám přinesla hlavně větší chuť jít za vítězstvím. Obrovskou bojovností v poli jsme dokázali odvracet často i zdařilé útoky hostů a pak je většinou dokázali i úspěšně ukončit. S výjimkou třetího setu jsme nenechali soupeře odskočit na větší rozdíl. Úspěšně jsme se vypořádali i se slabšími chvilkami, kdy se Karlovarsku podařilo přiblížit, případně srovnat stav. Navíc naši smečaři si dokázali lépe poradit s bloky, než jejich soupeř.
VK Ostrava – VK ČEZ KARLOVARSKO 3:1 (25:22, 25:23, 20:25, 25:20)
Sestavy:
Domácí: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, libero Sobczak.
Hosté: Wiese, Beer, Džavoronok, Hudeček, Patočka, Rejlek, libero Pfeffer. Střídali: Penrose, Van Haarlem, Vašina, O´Dea.
Vyjádření:
Domácí:
Jan David (kapitán VK Ostrava): „Vedla nás plná hala, vítězství je také zásluha diváků. Vybičováni skvělou atmosférou jsme velkou bojovností napravovali chyby, kterých jsme udělali možná více než v jiných zápasech.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Pro nás skvělé utkání. Dva sety jsme dobře ztrátovali a dovedli k vítězství. Ve třetím už jsme moc spěchali za vítězstvím, byli jsme moc netrpěliví. Servis nám nečel jako v jiných zápasech, ale skvělou obranou jsme to vynahradili. Byl to v obraně náš nejlepší výkon. “
Hosté:
Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „V určitých herních činnostech to dnes nebyl špatný výkon. Vyhořeli jsme na dohrávání počapaných balónů. Ostrava si s nimi poradila podstatně líp.“
Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratuluji Ostravě, odehrála velice slušný zápas. Věděli jsme, co nás čeká, připravili jsme se, ale naši smečaři se neprosadili. Holt jsme narazili na silnějšího. Kromě třetího setu se nám nepodařilo odskočit. Ostrava sice kazila více servisů než my, ale na rozdíl od nás v koncovkách dokázala podávat lépe. “
Popis utkání:
Poklidný začátek prvního setu přerušila naše šňůra ze 4:3 až na 9:4. Překvapivě získáváme body hlavně útoky středem a využitím univerzála. Karlovarsko se dokázalo několikrát přiblížit na dva body, ale náš tým vždy zase odskočil hlavně obrovskou bojovností na čtyřbodový rozdíl. Stejně to bylo v koncovce. Karlovarsko dotáhlo na 22:20, ale Dvořák a dokonalý blok vývoj setu posunuly na 24:20. Vary opět zapsaly dva body, ale za stavu 24:22 kazí Patočka podání a první set končí.
Ve druhém setu se oba týmy přetahují o každý bod až do stavu 13:12. Tři body v řadě pak získají Karlovy Vary, ale Ostrava jim to hned oplácí stejnou mincí. Obrovská přetahovaná pokračuje až do stavu 23:23. Pedrosa kazí podání a v další dlouhé rozehře set ukončuje Kotas útokem středem.
Ve třetím setu se opět koná přetahovaná až do 10:8. Pak na podání přichází Hudeček a skvělými servisy otáčí na 10:12. Tentokrát jsme to my, kdo dotahuje. Přiblížíme se na 16:17, ale pak sérií vlastních chyb zase ztrácíme. Tentokrát si náskok vedoucí tým drží až do úplného konce setu a vítězí 20:25.
Ve čtvrtém setu si vytváříme velký náskok, Při podání Podlesneho se dostaneme ke stavu 6:1. V následujícím průběhu se nemůžeme prosadit přes karlovarské bloky. Navíc začínáme dělat zbytečné chyby a stav je najednou srovnán na 10:10. Při podání Kotase se podaří znovu odskočit na 14:11. V dalším průběhu už naši hráči nedovolí hostům přiblížit se na míň než dva body, naposled na 22:20. Následující útoky Sedláčka a Kotase přinášejí domácím čtyři mečboly. Hned první proměňujeme trojblokem, jak bývá v naší hale v posledních zápasech zvykem.

autor: Zbyněk Matýsek

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.