> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Piráti z Bílovce

vloženo: 01.03.2019           komentářů: 0

Pod pirátskou vlajkou se vzhůru za tajemným dobrodružstvím vydalo v pondělí 25. února do vod třpytivého Karibiku třiadvacet dětí z Bílovce, které si tak fantasticky užily své jarní prázdniny. Plavba po Karibiku byla totiž hlavním tématem již tradičního příměstského tábora Domu dětí a mládeže (DDM) v Bílovci. Dnes malí piráti doplouvají zpět k břehům domova a čeká je karibská party…
„Jeden příměstský tábor pořádáme vždy o jarní prázdninách, několik dalších pak o letních. Letos poprvé měli rodiče díky dotaci MAS z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR jarní tábor o 300 korun levnější, stejně jako rodiče dětí na loňských letních příměstských táborech. Dotace ve výši zhruba 800 tisíc korun nám totiž umožnila nejen snížit ceny příměstských táborů po dobu tří let, ale mohli jsme nakoupit i nejrůznější sportovní pomůcky, party stany, bazény, přenosné nerezové várnice na pití, mikroskopy, kostru člověka nebo dataprojektor. Díky tomu mají děti mnohem bohatější a kvalitnější program na těchto táborech a samozřejmě i na ostatních akcích a v kroužcích našeho střediska,“ vysvětluje jeho ředitelka Tamara Knoppová a dodává, že dotaci bude dům dětí a mládeže čerpat až do jara 2021.
Bílovečtí piráti rozdělení do dvou skupin – Černá perla a Černí plameňáci – měli celý týden od 8 do 16 hodin doslova nabitý aktivitami. A samozřejmě si jako užili i vodních radovánek! Jak jinak?! Ve čtvrtek se nalodili na velký koráb, kterým odpluli na ostrov Olešná Aquapark. Po celý týden si navíc postupně vyráběli masky na závěrečnou karibskou party.
Masky však děti využijí i na velkém maškarním plese, který Dům dětí a mládeže v Bílovci pořádá už zítra, v sobotu 2. března od 14 hodin, v bíloveckém kulturním domě. Děti zahalené do masek čekají soutěže, kreativní dílničky, malování na obličej, ale i bohatý karnevalový program se Zdeňkem a Týnou a také v podobě vystoupení dětí z tanečních kroužků DDM a mateřských škol. Všechny děti mají vstup zdarma, rodiče zaplatí za vstupenku 50 korun.
„Náš dům dětí a mládeže má pod sebou neuvěřitelných 621 dětí, kteří se sdružují v 62 kroužcích! To považuji s ohledem na velikost našeho města za fantastické,“ dodává starostka města Bílovce Renata Mikolašová. „Navíc se vedení DDM v Bílovci daří díky dotacím zvelebovat nejen zázemí a zahradu, ale i zpestřovat dětem jednotlivé aktivity. Bílovec není velké město, ale je moc fajn, že jednotlivé organizace se dokážou při pořádání různých akcí zapojit jako jeden tým.“


autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.