> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Den otevřených dveří

vloženo: 28.02.2019           komentářů: 0

Přijďte do Akordu na Den otevřených dveří
Dům kultury (DK) Akord v Ostravě-Zábřehu otevře své prostory v neděli 3. března 2019. Den otevřených dveří proběhne od 9 do 13 hodin. Návštěvníci mohou zavítat do prostor, do kterých se běžně nedostanou. V jednotlivých prostorech bude probíhat doprovodný program.
Dům kultury Akord, sídlící na náměstí SNP v městské části Ostrava-Zábřeh, otevře své prostory letos poprvé. Přijďte se podívat do zákulisí nejstaršího ostravského domu kultury, který letos slaví své 60. narozeniny a v roce 2015 prošel rekonstrukcí.
Den otevřených dveří se uskuteční první březnovou neděli. Návštěvníci si budou moci prohlédnout běžně nepřístupná zákoutí Akordu včetně zázemí pro herce, zvukovou kabinu nebo prostory kanceláří. Letošní Den otevřených dveří je výjimečný tím, že je součástí oslav „Slavíme společně 90-60-90“, které započaly už minulý víkend Výročním plesem
Jedna prohlídka bude až 50 minut. Komentované prohlídky budou probíhat od 9 hodin ve frekvenci tří prohlídek za hodinu. Poslední prohlídka je plánována na 13. hodinu.
Počet účastníků prohlídky je omezen. Zájemce žádáme o včasnou rezervaci místa a to buď osobně na pokladně Akordu nebo na telefonním čísle 596 762 511.
Den otevřených dveří se uskuteční souběžně v Akordu i v Českém rozhlase Ostrava. Všichni účastníci prohlídek získají možnost navštívit tentýž den zdarma hokejové utkání HC Vítkovice Ridera – Mountfield Hradec Králové v 16 hodin v Ostravar Aréně.
Pokud se návštěvníci zúčastní Dnů otevřených dveří v DK Akord a současně i v Českém rozhlase, budou zařazeni do speciálního slosování, které proběhne ve 13 hodin. Vylosováno bude 10 výherců, kteří získají možnost se před zmíněným utkáním podívat do zákulisí hokejové haly.
Vstup na Den otevřených dveří je zdarma.


autor: Dům kultury (DK) Akord

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.