> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vařil místo jídla pervitin

vloženo: 27.02.2019           komentářů: 0

V kuchyni ostravského bytu vařil místo jídla pervitin
Komisař 11. oddělení obecné kriminality ostravské policie zahájil trestní stíhání 47letého muže pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy i obecného ohrožení z nedbalosti.

Muž je podezřelý, že v blíže nezjištěné době (minimálně od půli ledna 2019 do 3. 2. 2019) v jednom z ostravských bytů přechovával laboratorní techniku, tvořící provizorní zařízení určené k výrobě psychotropní látky pervitin, i chemikálie. Použít měl farmaceutické přípravky a minimálně ve třech případech vyrábět pervitin. První proces se měl muži zdařit a psychotropní látku vyrobit měl. Vzhledem k nesprávnému postupu v druhém případě pervitin vyrobit neměl. Při třetím pokusu o výrobu pervitinu došlo zřejmě v důsledku neodborné manipulace k požáru. Pervitin měl muž „vařit“ v kuchyni.

Muž utrpěl při požáru popáleniny a byl hospitalizován. Další obyvatelka bytu a další obyvatel domu byli ošetřeni lékařem ve zdravotnickém zařízení, neboť se měli nadýchat zplodin hoření. Ohrožení měl však tímto jednáním muž vystavit i další obyvatele domu (minimálně dvacet osob) a požár se nerozšířil na další bytové jednotky díky včasnému hasebnému zásahu.

Po oznámení požáru byly na místo události vyslány policejní hlídky. Popálený muž na chodbě domu policistům sděloval, že převrhl ředidlo, kterého má větší množství. V místě proběhly záchranné práce i hasební zásah. Při ohledání bylo zřejmé, že v bytě se nachází věci určené k výrobě drog. Mužův zdravotní stav zprvu neumožňoval provést jeho výslech. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání.

Muž si ovšem vyslechl sdělení podezření též pro trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky, přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látka a jedu, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Muž řídil dne 3. 8. 2018 kolem 03.30 hodin v Ostravě motorové vozidlo zn. Renault, ovlivněn návykovou látkou. Následné toxikologické vyšetření prokázalo ovlivnění řidiče v míře, zcela neslučitelné s bezpečným řízením automobilu. Při kontrole však policisté nalezli ve voze také igelitové sáčky s krystalickou látkou a další věci (baňku, chemikálie atd), určené k výrobě drog. Muž je dále podezřelý, že si opatřil pervitin a tento distribuoval k dalšímu užití jiným osobám. Podezřelý při výslechu sdělil, že neví, kdo mu věci k výrobě drog do automobilu umístil.

Na pachatele předmětného protiprávního jednání pamatuje trestní zákoník sankcí trestu odnětí svobody až na pět let.

Kriminalisté 11. oddělení obecné kriminality ostravské policie byli vloni v průběhu slavnostní akce oceněni ředitelem ostravské policie v kategorii „Tým roku 2018.“ V roce 2018 zajistili ostravští

kriminalisté týmu celkem 21 tzv. varen metamfetaminu, 10 pěstíren konopí a zjistili 126 osob, podezřelých z drogových deliktů.

autor: mjr. Mgr. Gabriela Pokorná

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.