> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vařil místo jídla pervitin

vloženo: 27.02.2019           komentářů: 0

V kuchyni ostravského bytu vařil místo jídla pervitin
Komisař 11. oddělení obecné kriminality ostravské policie zahájil trestní stíhání 47letého muže pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy i obecného ohrožení z nedbalosti.

Muž je podezřelý, že v blíže nezjištěné době (minimálně od půli ledna 2019 do 3. 2. 2019) v jednom z ostravských bytů přechovával laboratorní techniku, tvořící provizorní zařízení určené k výrobě psychotropní látky pervitin, i chemikálie. Použít měl farmaceutické přípravky a minimálně ve třech případech vyrábět pervitin. První proces se měl muži zdařit a psychotropní látku vyrobit měl. Vzhledem k nesprávnému postupu v druhém případě pervitin vyrobit neměl. Při třetím pokusu o výrobu pervitinu došlo zřejmě v důsledku neodborné manipulace k požáru. Pervitin měl muž „vařit“ v kuchyni.

Muž utrpěl při požáru popáleniny a byl hospitalizován. Další obyvatelka bytu a další obyvatel domu byli ošetřeni lékařem ve zdravotnickém zařízení, neboť se měli nadýchat zplodin hoření. Ohrožení měl však tímto jednáním muž vystavit i další obyvatele domu (minimálně dvacet osob) a požár se nerozšířil na další bytové jednotky díky včasnému hasebnému zásahu.

Po oznámení požáru byly na místo události vyslány policejní hlídky. Popálený muž na chodbě domu policistům sděloval, že převrhl ředidlo, kterého má větší množství. V místě proběhly záchranné práce i hasební zásah. Při ohledání bylo zřejmé, že v bytě se nachází věci určené k výrobě drog. Mužův zdravotní stav zprvu neumožňoval provést jeho výslech. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání.

Muž si ovšem vyslechl sdělení podezření též pro trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky, přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látka a jedu, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Muž řídil dne 3. 8. 2018 kolem 03.30 hodin v Ostravě motorové vozidlo zn. Renault, ovlivněn návykovou látkou. Následné toxikologické vyšetření prokázalo ovlivnění řidiče v míře, zcela neslučitelné s bezpečným řízením automobilu. Při kontrole však policisté nalezli ve voze také igelitové sáčky s krystalickou látkou a další věci (baňku, chemikálie atd), určené k výrobě drog. Muž je dále podezřelý, že si opatřil pervitin a tento distribuoval k dalšímu užití jiným osobám. Podezřelý při výslechu sdělil, že neví, kdo mu věci k výrobě drog do automobilu umístil.

Na pachatele předmětného protiprávního jednání pamatuje trestní zákoník sankcí trestu odnětí svobody až na pět let.

Kriminalisté 11. oddělení obecné kriminality ostravské policie byli vloni v průběhu slavnostní akce oceněni ředitelem ostravské policie v kategorii „Tým roku 2018.“ V roce 2018 zajistili ostravští

kriminalisté týmu celkem 21 tzv. varen metamfetaminu, 10 pěstíren konopí a zjistili 126 osob, podezřelých z drogových deliktů.

autor: mjr. Mgr. Gabriela Pokorná

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.