> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novou bronchoskopickou věž

vloženo: 24.02.2019           komentářů: 0

Novou bronchoskopickou věž pořídila Vítkovická nemocnice.Šetrnější průběh vyšetření dýchacích cest pro pacienty, detailnější zobrazení pro lékaře a celkově přesnější diagnostiku nabízí nové vybavení Vítkovické nemocnice. Řeč je konkrétně o nové bronchoskopické věži, kterou za 1,2 miliónu korun koupila na plicní oddělení Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL.

Dosluhující bronchoskopickou věž na plicním oddělení nahradila nová, modernější. „Má dva bronchoskopy, diagnostický a terapeutický. Diagnostický je tenčí, takže šetrnější k pacientům. Dovolí nám vyšetřit i menší děti, ale také zaintubované pacienty, možné je vyšetření i přes kanyly. Terapeutický bronchoskop má pak standardní rozměry a používá se již při následných zákrocích,“ vysvětlil MUDr. Jaromír Roubec, Ph.D., primář plicního oddělení Vítkovické nemocnice.

Kromě možnosti šetrnějšího vyšetření nabízí nová věž také přesnější diagnostiku. „Nové softwarové vybavení v kombinaci s ultra HD rozlišením nabízí lepší rozlišení pro případné nálezy dolních dýchacích cest, výhodou je také pořízení fotografického záznamu z vyšetřované oblasti, anebo do budoucna možné rozšíření i o filmový záznam. Díky kvalitnějšímu zobrazení je to pro nás posun k přesnější diagnostice,“ doplnil primář MUDr. Jaromír Roubec, Ph.D. s tím, že vyšetřující lékař může přepínat mezi jednotlivými módy zobrazení, které zvýrazňují například cévní nebo nádorové struktury.

Plicní oddělení Vítkovické nemocnice poskytuje komplexní péči pacientům s nemocemi plic, průdušek, pohrudnice a mezihrudí. Na oddělení zde ročně ošetří endoskopicky v ambulantním režimu přibližně 300 pacientů a v odborných ambulancích dalších 12 000 pacientů.

autor: Bc. Lucie Drahošová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.