> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muž střílel v Zábřehu

vloženo: 11.02.2019           komentářů: 0

Muž střílel v Zábřehu, mířil i na strážníky

Hned několik hlídek Městské policie Ostrava zasahovalo v sobotu 9. února 2019 odpoledne v Ostravě-Zábřehu. V rámci zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v souvislosti s pořádáním tenisového utkání zaslechli strážníci na jedné z ulic tři výstřely ze zbraně.

Následně spatřili tři osoby, kdy jedna z nich držela v ruce krátkou střelnou zbraň a pronásledovala zbylé dvě osoby. Po zaslechnutí výstřelů strážníci spatřili, jak se jeden z pronásledovaných mužů dal na útěk. Toho následně jedna z hlídek dostihla. Ke zbývajícím dvěma se vydali další strážníci, přičemž se navzájem upozornili, že jeden z mužů (32 let) v ruce drží zbraň. Hlídka muže se zbraní v ruce vyzvala slovy: „Městská policie, jménem zákona, odhoďte zbraň a lehněte si na zem.“ Muž reagoval tím, že se i se zbraní prudce otočil směrem ke strážníkům. Ti okamžitě proti němu použili donucovací prostředek – hrozbu namířenou služební zbraní. To ho vystrašilo, klekl si a zbraň odložil na zem. Stejně učinil i druhý z mužů. Později se navíc ukázalo, že oba pronásledovaní muži se předtím dopustili krádeže, přičemž již byli za takový čin v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni. Celá událost včetně všech tří mužů a zbraně byla předána Policii ČR k dalšímu šetření.

autor: MP Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.