> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výroční ples 90-60-90

vloženo: 10.02.2019           komentářů: 0

Výroční ples 90-60-90

Výroční ples, pod názvem 90-60-90, je mimořádná akce, která spojila tři významné ostravské instituce. Těmi jsou: Český rozhlas Ostrava, který slaví 90 let, Dům kultury Akord (60 let) a HC Vítkovice Ridera (90 let).
Rozhodli jsme se naše kulatiny spojit a udělat společný ples. Už ze samotného názvu plesu vyplývá, že se nejedná pouze o přitažlivé tělesné proporce, ale že kultura a sport v Ostravě jsou neodolatelně atraktivní už pěknou řádku let.
Ples se uskuteční v domu kultury Akord, v Ostravě-Zábřehu. Díky tomu, že Akord disponuje velkými prostory, je možné naplnit kapacitu až 800 návštěvníky. Program bude probíhat ve třech sálech kulturního domu. A to v klubu, velkém sále a v hudebním sále. Celým večerem Vás budou provázet 3 moderátoři, zástupci slavicích institucí - Yvetta Dadamová, Lumír Mořkovský a Zdeněk Kačor. Program bude začínat ve 20 hodin.
Těšit se můžete na Marka Ztraceného s kapelou, Leonu Machálkovou, Šajtar, Taneční školu Chlopčík, BROLN, Cimbálovou muziku Tolar, Moravský folklórní soubor Ševčík, DJ Petra Soukupa, Dj Zdeňka Trembače, soubor Nahodile, bohatou tombolu a další.
Většina těchto interpretů je dlouhodobě spjatá právě s kulturním domem. Cimbálová muzika Tolar a MFS Ševčík byli součástí Souboru Ladislava Ševčíka, která vznikl v roce 1951. Tento soubor dosahoval mezinárodních a celostátních úspěchů, jezdil po celém světe. Dnes už fungují jako samostatné soubory. Vedoucí kapely Šajtar, pan Vladimír Herberk byl tanečník a choreograf a také patřil do Souboru Ladislava Ševčíka. Zdeněk Chlopčík působí v Akordu od roku 1977. Stal se dvakrát mistrem republiky v latinskoamerických tancích a deseti tancích. V roce 1990 založil Taneční klub Elán a dnes v Akordu provozuje známou Taneční školu Chlopčík. Také jeden z moderátorů, pan Zdeněk Kačor je s DK spjat od roku 1987. Mnoho let vytvářel skvěle působící Klub Tandem, později v roce 1997 vytvořil ochotnické divadlo Nahodile, které je známo svým secesním pořadem Hecoviny. V rámci výročního plesu proběhne křest 1. publikace Akordu a k dostání zde bude také nová kniha k 90 letům vítkovického hokeje. Dále se můžete těšit na výstavu historických dresů HC Vítkovice Ridera a netradiční „předtančení“ v podobě Vítkovicích roztleskávaček.
Vstupenky koupíte v pokladně Akordu nebo online na www.slavimespolecne.cz. Vybírat můžete ze tří kategorií. Základní vstupenka stojí 500 Kč a je v ní zahrnuta večeře a welcome drink. Silver vstupenka stojí 699 Kč. V ceně této vstupenky je večeře a welcome drink, dárkový balíček od oslavenců, nová publikace k 60. letům Akordu a volná vstupenka na jeden hokejový zápas HC Vítkovice Ridera v základní části. Nejprestižnější je golden vstupenka, která je za cenu 969 Kč. Vstupenka má stejný obsah jako silver + volný vstup na koncert Českého rozhlasu Ostrava.

autor: AKORD

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.04.2019

Agresivní mladá žena
Agresivní mladá žena ohrožovala auta i tramvaje.V pondělí 15. dubna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie Ostrava vyslána do Ostravy-Hrabůvky, kde se pohybovala žena po komunikaci a kolejišti, čímž ohrožovala bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci. Následně si sedla do kolejiště, s hlídkou nekomunikovala a na vše reagovala tak, že je jí to jedno. Kromě toho si strážníci všimli také škrábanců a podlitin na krku mladé ženy, nabízené lékařské ošetření však odmítla.

12.04.2019

Pěstmi napadl bývalou přítelkyni
V pátek 12. dubna 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Hrušova, kde došlo k fyzickému napadení 36leté ženy. Strážníci na místě zjistili, že devětatřicetiletý muž přelezl plot a napadl svou bývalou přítelkyni – nadával ji, několikrát ji pěstmi udeřil do hlavy a srazil k zemi.

08.04.2019

Bez řidičáku, pod vlivem
Dne 8. dubna 2019 v noci spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě vozidlo, které jelo v protisměru, čímž došlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Poté, co řidič spatřil hlídku, otočil se a rozjel se z místa pryč. Strážníci předepsaným způsobem vozidlo následně zastavili. Řidič se hlídce prokázal pouze občanským průkazem se slovy, že řidičský průkaz zapomněl doma. Po ověření se ovšem ukázalo, že řidičák vůbec nevlastní.

08.04.2019

Nezletilá matka v hospodě
Nezletilá matka v hospodě, dítě nechala v kočárku venku 8. dubna 2019 večer, byla hlídka vyslána do Ostravy-Poruby znovu. Tentokrát před jednou z restaurací stál dětský kočárek s dítětem, u kterého se nikdo nenacházel. Uvnitř restaurace strážníci nalezli teprve 17letou matku tohoto přibližně ročního dítěte. Ta byla navíc zjevně pod vlivem alkoholu - orientační dechová zkouška u ní potvrdila téměř 2 promile.

05.04.2019

Trojice nezletilých popíjela alkohol
Na skupinu osob popíjející alkohol na veřejném prostranství byla hlídka městské policie upozorněna večer 5. dubna 2019 v Ostravě-Porubě. Na místě se nacházela trojice mladých osob, která jevila známky požití návykové látky – nebyli schopni samostatné chůze a z jejich dechu byl silně cítit alkohol. Po ztotožnění vyšlo najevo, že se jedná o 2 muže a 1 ženu ve věku teprve 15-16 let! U sebe měli 2 lahve alkoholu – rum a vodku. Jeden z mužů, který nadýchal téměř 2 ‰