> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Práce kvapná, málo platná…

vloženo: 04.02.2019           komentářů: 0

A takto pracuje nové vedení na radnici městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Koncem roku 2018 skončily svou činnost tzv. sdílené kola. Skvělý nápad, skvělý projekt, který mnoho lidí ocenilo. I my. Provoz však byl vysoutěžen pouze do konce roku 2018 jako pilotní projekt a město na podzim chystalo zakázku na realizaci pro další roky.

V součinnosti s tímto projektem poskytl městský obvod MOaP prostor na údržbu a opravu kol. Nájemní smlouva byla vázána na dobu realizace projektu v roce 2018. Již před vypršením této smlouvy s námi společnost Rekola jednala (předchozí vedení) o možnosti případného dalšího využití, v případě, že by byli ve výběrovém řízení úspěšní a provozovali sdílená kola i v roce 2019. Samozřejmě jsme s tímto neměli problém, ale sdělili jsme, že počkáme, jak výběr provozovatele této služby dopadne, jelikož chceme být v této věci součinní s městem.
Po volbách však na úřad došla žádost společnosti Rekola o pronájem tohoto prostoru. Začal klasický úřednický postup, který vyvrcholil materiálem do rady o uzavření nájemní smlouvy. Dne 10. 12. 2018 rada městského obvodu schválila záměr pronájmu těchto prostor. Dobře, je to pouze záměr, může reagovat kdokoli. Přesto jsem zodpovědného místostarostu písemně upozornila, že jsem s Rekoly jednala ještě před volbami, a že bych na jeho místě nejednala tak ukvapeně a počkala až jak dopadne výběr provozovatele na městě. Na mou zprávu nereagoval a rada záměr schválila. Jak jsem psala, je to pouze záměr, věřila jsem, že vedení počká na výsledky z města. Ale ne. Dne 14. 1. 2019 schválili nebytový prostor pronajmout společnosti Rekola, aniž by měli potvrzeno, že společnost službu bude provozovat. V té době to ještě nevědělo ani město. To rozhodlo až 2 týdny poté, 29. 1. 2019. Vítězem veřejné zakázky se stala společnost nextbike Czech Republic s.r.o., ne Rekola. Tak teď jsem zvědavá jak celá věc dopadne. Bude požadovat nový provozovatel nějaký prostor pro zázemí ? Ani město, ani obvod v centru ničím nyní nedisponuje. Případně vrátí Rekola pronajatý prostor nebo si budou hrát na ukřivděné poražené? Uvidíme.
A vraťme se na začátek k onomu rčení. Nové vedení rozhodlo o konání rady v třítýdenním intervalu oproti původnímu dvoutýdennímu. Docela to brzdí práci na úřadě, materiály se hromadí a ještě si zbytečně projednávají věci, které nakonec nemají smysl. Ale není se čemu divit, vše se přizpůsobilo přítomnosti, respektive nepřítomnosti nové paní neuvolněné starostky, které ve své kanceláři stráví max. 2 dny v týdnu. A to jestli?

autor: Petra Bernfeldová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.