> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Práce kvapná, málo platná…

vloženo: 04.02.2019           komentářů: 0

A takto pracuje nové vedení na radnici městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Koncem roku 2018 skončily svou činnost tzv. sdílené kola. Skvělý nápad, skvělý projekt, který mnoho lidí ocenilo. I my. Provoz však byl vysoutěžen pouze do konce roku 2018 jako pilotní projekt a město na podzim chystalo zakázku na realizaci pro další roky.

V součinnosti s tímto projektem poskytl městský obvod MOaP prostor na údržbu a opravu kol. Nájemní smlouva byla vázána na dobu realizace projektu v roce 2018. Již před vypršením této smlouvy s námi společnost Rekola jednala (předchozí vedení) o možnosti případného dalšího využití, v případě, že by byli ve výběrovém řízení úspěšní a provozovali sdílená kola i v roce 2019. Samozřejmě jsme s tímto neměli problém, ale sdělili jsme, že počkáme, jak výběr provozovatele této služby dopadne, jelikož chceme být v této věci součinní s městem.
Po volbách však na úřad došla žádost společnosti Rekola o pronájem tohoto prostoru. Začal klasický úřednický postup, který vyvrcholil materiálem do rady o uzavření nájemní smlouvy. Dne 10. 12. 2018 rada městského obvodu schválila záměr pronájmu těchto prostor. Dobře, je to pouze záměr, může reagovat kdokoli. Přesto jsem zodpovědného místostarostu písemně upozornila, že jsem s Rekoly jednala ještě před volbami, a že bych na jeho místě nejednala tak ukvapeně a počkala až jak dopadne výběr provozovatele na městě. Na mou zprávu nereagoval a rada záměr schválila. Jak jsem psala, je to pouze záměr, věřila jsem, že vedení počká na výsledky z města. Ale ne. Dne 14. 1. 2019 schválili nebytový prostor pronajmout společnosti Rekola, aniž by měli potvrzeno, že společnost službu bude provozovat. V té době to ještě nevědělo ani město. To rozhodlo až 2 týdny poté, 29. 1. 2019. Vítězem veřejné zakázky se stala společnost nextbike Czech Republic s.r.o., ne Rekola. Tak teď jsem zvědavá jak celá věc dopadne. Bude požadovat nový provozovatel nějaký prostor pro zázemí ? Ani město, ani obvod v centru ničím nyní nedisponuje. Případně vrátí Rekola pronajatý prostor nebo si budou hrát na ukřivděné poražené? Uvidíme.
A vraťme se na začátek k onomu rčení. Nové vedení rozhodlo o konání rady v třítýdenním intervalu oproti původnímu dvoutýdennímu. Docela to brzdí práci na úřadě, materiály se hromadí a ještě si zbytečně projednávají věci, které nakonec nemají smysl. Ale není se čemu divit, vše se přizpůsobilo přítomnosti, respektive nepřítomnosti nové paní neuvolněné starostky, které ve své kanceláři stráví max. 2 dny v týdnu. A to jestli?

autor: Petra Bernfeldová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.