> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Další ztracený náskok šesti gólů

vloženo: 04.02.2019           komentářů: 0

Další ztracený náskok šesti gólů přinesl první domácí porážku

Stejně jako o devět dní dříve na Slavii se povedl úvod a vedly až o šest branek, opět si z utkání ale neberou ani bod. Házenkářky Poruby nestačily v nedělním střetnutí 14. kola MOL Ligy na vedoucí Michalovce 20:24 (13:12) a poprvé v sezoně doma prohrály.

Domácí hráčky prožily doslova úvod snů, když po sedmi a půl minutách se ujaly nečekaného vedení 5:0 a velmi brzy donutily hostující střídačku vybrat si oddechový čas.

Krátce po něm se Ostravanky dostaly dokonce do šestibrankového náskoku (7:1), ten však začaly poté favoritky dotahovat a v šestnácté minutě si za stavu 8:6 musel time-out vzít pro změnu domácí kouč Dušan Daniš.

A ten Porubě prospěl. Navíc ji pomohlo i štěstí v podobě dvou tyček a zejména pak střelecká forma Alžběty Michalíkové, která za dvacet minut stihla nasázet pět branek.

Michalovcům však v této fázi utkání vycházelo to, co se čekalo spíše ze strany domácích - rychlé brejky - a nadále se držely na dostřel.

Vyrovnat (13:13) se pak slovenskému celku podařilo nedlouho po obrátce, kdy se dokonce dostal i do vedení, ale Poruba na to - na rozdíl od minulého zápasu na Slavii - našla odpověď, nesesypala se a dál hrála s lídrem tabulky vyrovnaný duel.

Ten nakonec na svou stranu Michalovce naklonily až v závěrečné desetiminutovce, kdy přežily několik šancí domácího týmu a samy potrestaly mezery v obraně soupeře.

Ohlasy trenérů:
Dušan Daniš (Poruba): „Michalovce prospaly začátek, my jsme toho důkladně využili, šli do vedení, i když bylo samozřejmě jen otázkou času, kdy přepnou na druhý rychlostní stupeň a začnou nás dohánět. Je jen škoda, že jsme nedokázali vzdorovat až do konce zápasu, ale musíme uznat kvalitu na straně soupeře. Třeba na spojkách, těm našim se dařilo jen střídavě. Tam byly Michalovce dominantní a zaslouženě zápas dovedly do vítězného konce."
Peter Hatalčík (Michalovce): „Na horké půdě se těžko hraje. My jsme doslova zaspali úvod, místy se mi zdálo, že jsme ještě v autobuse. Samozřejmě to bylo i tím, že družstvo Poruby začalo výborně, nátlakově a rychle, a jejich náskok byl v jednu chvíli už hrozivý. Pak jsme se uklidnili, dali jsme nějaké góly z kontrů a do poločasu jsme se vrátili do zápasu. Poté už to bylo o tom, kdo udělá víc chyb, která brankářka bude mít více zákroků, a kdo bude úspěšnější v samotné realizaci střelby. Nám se to podařilo, a proto jsem rád, že jsme vyhráli, protože tady se lehko vyhrávat nebude."

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 20:24 (13:12)
Branky: Michalíková 6, Desortová 5, Konečná 4 - Habánková 6/3, Kišíková 4, Fiľková-Trehubovová 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Vyloučení: 3:6. Diváci: 150.

autor: DHC Sokol Poruba

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.