> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vícepodlažní parkování u ZOO

vloženo: 01.02.2019           komentářů: 0

Rádi bychom se s Vámi podělili o novinky, které se plánují na území Slezské Ostravy. Jakožto členové komise investiční, architektury a rozvoje obvodu jsme měli možnost seznámit se s níže uvedenými projekty a případně je radě obvodu doporučit ke schválení. Zde jsou některé z nich.

Vícepodlažní parkování u ZOO – parkovací dům pro cca 160 automobilů, projekt byl doporučen ke schválení s výhradou řešení napojení na komunikaci.

Komplex bytových domů terasy Slezská – realizace projektu by výrazně narušila ráz okolí, projekt nebyl doporučen ke schválení.

Hrušov logistics centre - projekt asanace a revitalizace pozemků bývalých Hrušovských chemických závodů, kde firma Goodman plánuje vybudovat logistické centrum. Projekt byl doporučen ke schválení.

Deponie uhlí a koksu – záměr vybudovat další a asi 3x větší "deponii uhlí" v těsné blízkosti stávajícího a intenzivně diskutovaného Terminálu Heřmanice. Zamýšlená kapacita až 400 000 t dalšího uskladněného uhlí a koksu vyvolala v komisi nekompromisně odmítavé stanovisko!

Snad Vám některé aktuality z dění na radnici udělaly radost. Budeme se snažit Vám průběžně přinášet i další čerstvé novinky.

autor: www.slezska-pro-zivot.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.