> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vlakem do Nošovického pivovaru

vloženo: 30.01.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové, vážení příznivci vláčků a zlatavého pěnivého moku :)
Zveme vás na výlet historickým vlakem do Nošovického pivovaru v sobotu 23. února:

Součástí zpáteční jízdenky je tříhodinová exkurze v pivovaru, spojená se školou čepování piva pod vedením místních mistrů výčepních a malá svačinka v pivovarské věži.
Během prohlídky se návštěvníci dozví spoustu zajímavých věcí (například proč chovají ve vodárně kapry, nebo kolik je denní výstav piva z Nošovic), při škole čepování v pivovarské věži s fenomenálním výhledem na Beskydy se návštěvníci dozví spoustu zajímavostí ohledně správného čepování piva (jak správně načepovat šnytek, nebo jak se čepuje na hladinku) a připraveno máme i drobné pohoštění a degustaci ryze hořkého Nošovického tekutého chleba:)

Tentokrát bude vlak veden historickým motorovým vozem M 131.1, který byl vyroben v Tatře Kopřivnice v padesátých letech dvacátého století. Řazen ve vlaku bude i přípojný vagónek Clm s dřevěnými lavicemi, který pochází ze stejné epochy.

Po celou dobu jízdy se bude ve vlaku starat o dobrou pohodu našich pasažérů usměvavý personál, na palubě bude k dispozici občerstvení formou roznášky zahrnující nápoje určené k zahřátí (vařené i rozlévané), něco k zobnutí a chybět samozřejmě nebude ani ryze hořké osvěžení z Nošovické produkce :)

Radegast expres se vydá na svou jízdu z Ostravy střed v sobotu 23. února v 9:13 a směřovat bude přímo na pivovarskou vlečku pivovaru Radegast Nošovice.

Cestou zastaví pro nástup ve stanicích:
Ostrava Kunčice (9:24),
Havířov (9:36),
Havířov střed (9:39),
Albrechtice u Č. Těšína (9:48) a
Český Těšín (10:15).

Cena zpáteční jízdenky činí 350 Kč a pro děti od tří do 15 let 200 Kč.

Jízdenky do pivovaru lze online objednat na adrese:
...slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti/

Těšíme se na vás,
team SŽS :)

autor: www.slezskyzeleznicnispolek.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.