> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový mamograf, nové ultrazvuky

vloženo: 29.01.2019           komentářů: 0

Vítkovická nemocnice loni proinvestovala 42 milionů korun

Nový mamograf, nové ultrazvuky, 3D laparoskopická věž či endoskopické vybavení, ale také nová jídelna pro zaměstnance i lepší dodavatel stravy pro pacienty i pracovníky – takové byly hlavní novinky roku 2018 ve Vítkovické nemocnici. Celkově nemocnice v roce 2018 proinvestovala 42 milionů korun, které putovaly do obnovy vybavení i renovace budov, ale také do vylepšení zázemí i podmínek pro zaměstnance i pacienty.

„Celkově jsme v minulém roce proinvestovali přes 40 milionů korun a podařilo se nám získat řadu moderních přístrojů a modernizovat exteriéry i interiéry vybraných oddělení. Nejvýznamnější je pro mne osobně ale investice do lepších podmínek pro zaměstnance i pacienty. Zejména mě těší nová zaměstnanecká jídelna, která byla již dlouholetým přáním všech mých kolegů. Nyní mají zaměstnanci k dispozici jednak zcela nové příjemné moderní prostory, ale i nového dodavatele stravy, který poskytuje jídlo na prvotřídní úrovni. Mojí hlavní snahou je uspokojit a stabilizovat zaměstnance, a to nejen pomocí mzdy, ale právě i pomocí komfortu v práci,“ říká MUDr. Stanislav Jackanin, ředitel Vítkovické nemocnice, s tím, že i mzdové podmínky se však ve Vítkovické nemocnici v loňském roce povedlo výrazně zlepšit a nemocnice se tak stala zcela srovnatelnou s okolními nemocnicemi.

Pacienti se pak v roce 2018 dočkali ve Vítkovické nemocnici například dvojice nových nadstandardních pokojů hotelového typu na oddělení chirurgie, které nabízejí maximální funkční i estetický komfort. A v tomto trendu chce nemocnice pokračovat. V nejbližších letech plánuje vybudovat další pokoje stejného typu i na jiných odděleních – rehabilitačním, šestinedělí, chirurgii A.

Aktuální novinkou je pak nově kladený důraz na bezpečnost. Právě nyní zavádí Vítkovická nemocnice do praxe fungování bezpečnostní služby, jejímž cílem je zajistit vyšší bezpečnost v nemocnici jak pro pacienty, tak i pro zaměstnance pro případ krizových či konfliktních situací.

Co se týče investic a plánů na letošní rok, změn se dočká především oddělení rehabilitace. „Zde plánujeme vznik dalších cvičeben pro individuální fyzioterapii, v budoucnu pak i vznik ergoterapie. Díky získaným dotacím nás navíc do roku 2020 čeká i revitalizace budov,“ prozrazuje MUDr. Jackanin.

autor: Bc. Lucie Drahošová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.