> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový mamograf, nové ultrazvuky

vloženo: 29.01.2019           komentářů: 0

Vítkovická nemocnice loni proinvestovala 42 milionů korun

Nový mamograf, nové ultrazvuky, 3D laparoskopická věž či endoskopické vybavení, ale také nová jídelna pro zaměstnance i lepší dodavatel stravy pro pacienty i pracovníky – takové byly hlavní novinky roku 2018 ve Vítkovické nemocnici. Celkově nemocnice v roce 2018 proinvestovala 42 milionů korun, které putovaly do obnovy vybavení i renovace budov, ale také do vylepšení zázemí i podmínek pro zaměstnance i pacienty.

„Celkově jsme v minulém roce proinvestovali přes 40 milionů korun a podařilo se nám získat řadu moderních přístrojů a modernizovat exteriéry i interiéry vybraných oddělení. Nejvýznamnější je pro mne osobně ale investice do lepších podmínek pro zaměstnance i pacienty. Zejména mě těší nová zaměstnanecká jídelna, která byla již dlouholetým přáním všech mých kolegů. Nyní mají zaměstnanci k dispozici jednak zcela nové příjemné moderní prostory, ale i nového dodavatele stravy, který poskytuje jídlo na prvotřídní úrovni. Mojí hlavní snahou je uspokojit a stabilizovat zaměstnance, a to nejen pomocí mzdy, ale právě i pomocí komfortu v práci,“ říká MUDr. Stanislav Jackanin, ředitel Vítkovické nemocnice, s tím, že i mzdové podmínky se však ve Vítkovické nemocnici v loňském roce povedlo výrazně zlepšit a nemocnice se tak stala zcela srovnatelnou s okolními nemocnicemi.

Pacienti se pak v roce 2018 dočkali ve Vítkovické nemocnici například dvojice nových nadstandardních pokojů hotelového typu na oddělení chirurgie, které nabízejí maximální funkční i estetický komfort. A v tomto trendu chce nemocnice pokračovat. V nejbližších letech plánuje vybudovat další pokoje stejného typu i na jiných odděleních – rehabilitačním, šestinedělí, chirurgii A.

Aktuální novinkou je pak nově kladený důraz na bezpečnost. Právě nyní zavádí Vítkovická nemocnice do praxe fungování bezpečnostní služby, jejímž cílem je zajistit vyšší bezpečnost v nemocnici jak pro pacienty, tak i pro zaměstnance pro případ krizových či konfliktních situací.

Co se týče investic a plánů na letošní rok, změn se dočká především oddělení rehabilitace. „Zde plánujeme vznik dalších cvičeben pro individuální fyzioterapii, v budoucnu pak i vznik ergoterapie. Díky získaným dotacím nás navíc do roku 2020 čeká i revitalizace budov,“ prozrazuje MUDr. Jackanin.

autor: Bc. Lucie Drahošová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.