> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Utkání UNIQA Extraligy žen

vloženo: 17.01.2019           komentářů: 0

TJ OSTRAVA - TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

Po delší pauze, vyplněné kvalifikací o ME, se v 16. kole UNIQA volejbalové extraligy žen utkala v derby družstva, která bojují o osmé místo. Domácím volejbalové prázdniny prospěly více a vítězstvím si výrazně řekli o účast v „osmičce“.

č.: 77 dne: 17. 1. 2019 v hod.: 18:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (25:10,25:18,22:25,25:15)

Rozhodčí: Kostka M., Kubinec J.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Žolnerčíková, libera: Chevalierová, Červenková. Střídaly: Zedníková, Faltínová, Sedláčková, Lukáčová,.

Hosté: Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Mitrega, Šípová, libero: Radivojevičová. Střídaly: Vašinová, Šprochová, Grygarová

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska jsme měly zápas, až na 3. set, kdy jsme polevily v koncentraci a soupeř se zlepšil v obraně, pod kontrolou. Zasloužené 3 body.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeře jsme zatlačili v domácím prostředí. Ve všech setech jsme si vytvořili náskok kvalitní obranou a servisem. Holkám chci poděkovat za přístup a jedeme dál!“

Hosté:

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Utkání jsme nezvládly hlavně v hlavách. Říkaly jsme si, že musíme, ale neudělaly jsme pro to maximum. Hrály jsme křečovitě, a když jsme se na soupeře dotáhly, tak jsme pokazily servis. „osmičku“ ještě můžeme uhrát, ale musíme předvést jiný výkon.“

Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): Bez komentáře.

Popis utkání:

Domácí hráčky do prvního zápasu letošního roku vstoupily pravou nohou. Hned od počátku 1. setu si nad soupeřkami z Frýdku-Místku vytvořily náskok a nepovolily jim přiblížit se na dostřel (6:1, 16:6, 22:9).

Sokolky se hladce prohraným 1. setem nenechaly znervóznit a v další sadě daly o sobě vědět hned na počátku (2:5, 4:8). Domácí kouč si za stavu 9:12 vyžádal oddechový čas a po něm se Ostravanky vrátily do hry při servisu Kašparové (14:12). Až dokonce setu již hosty nepustily do vedení a také druhý set s přehledem získaly na svou stranu (17:14, 18:15, 21:17, 24:17).

3. set se zpočátku vyvíjel lépe pro ostravské hráčky (6:1, 7:3, 13:6, 14:8) a vypadalo to, že zápas směřuje rychle ke konci. Hráčky Frýdku však využily toho, že se domácí nechali ukolébat vidinou vítězství a dokázaly stáhnout náskok (14:11) a byť Ostravanky ještě odskočily na 16:11 tak poté osmibodovou sérií při servisu ostravské odchovankyně Šípové převážil Frýdek misky vah na svou stranu (16:19) a náskok si udržel až do konce setu.

Ve 4. setu vstoupila opět lépe do hry Ostrava (5:2, 6:3, 8:6) a opět při servisu Kašparové utekla na 13:6. Poté již domácí jen navyšovali náskok a s přehledem set i utkání dotáhli do vítězného konce.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.