> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Kuriozity z řešení oznámení občanů

vloženo: 30.12.2018           komentářů: 0

Kuriozity z řešení oznámení občanů nebo výňatek ze záznamu strážníka MP Ostrava


V průběhu roku strážníci MP řeší nespočet oznámení občanů. Některá oznámení jsou již svým obsahem kuriózní nebo zjištění při jejich prověření byla úsměvná. Mezi ně patřily například:

Pozor! Kočka!
V únoru na linku 156 oznámil muž podezřelou kočku. Podezřelá pak byla proto, že seděla uprostřed chodníku a na kolemjdoucí prskala. Vyslaná hlídka podezřelé zvíře na místě již nenalezla.

Po uhynulém havranovi zbylo jen peří
Na linku 156 jsme rovněž obdrželi informaci o uhynulém havranovi, kdy po nebožtíkovi bylo strážníky na místě nalezeno již jen peří, které sesbírali a vyhodili do kontejneru.

Našla jsem hada!
V červenci pak všímavá oznamovatelka zahlédla v trávě hada. Strážníci proto rychle vyrazili na místo, kde se opravdu nacházel had, ovšem pouze ve formě staré plastové hračky, kterou následně vyhodili do kontejneru.

Kotě v autě
V červenci MP také přijala oznámení o uvízlém kotěti v autě. Strážníci, stejně jako majitel, který se k vozidlu dostavil, však žádnou kočku nenalezli. Řidič přesto pro jistotu odjel s vozidlem na kontrolu ještě do servisu.

Při vybírání peněz z bankomatu se žena zapotila
V září na linku 156 oznámila žena velké horko v místnosti, ve které se nachází bankomat. Vyslaná hlídka zjistila, že jde o teplý vzduch vycházející z klimatizace, ale že by šlo o nějakou závadu, nezjistili. Přesto o stížnosti na teplý vzduch v místnosti vyrozuměli příslušný bankovní dům.

Žena měla obavy o život či zdraví řidiče
Tři hodiny po půlnoci oznámila žena na linku 156 ležící motocykl ve dvoře a obávala se, zda tam není někde i řidič. Hlídka vyslána na místo však zjistila, že to, co žena viděla z okna svého bytu, bylo dětské odrážedlo a staré dětské kolo. Žádné dítko, ani jiný uživatel vozidel se na místě nenacházel.

Malátný zajíc na komunikaci
Vyslané hlídce MP oznamovatel označil u komunikace sedícího zajíce. Ten nebyl nijak zraněn. Navíc měl štěstí, neboť se jednalo o období, kdy jsou zajíci hájení, proto jej strážníci dle instrukcí člena mysliveckého sdružení ponechali na místě.

Perličky rovněž vznikají „z per“ strážníků při sepisování nejrůznějších záznamů. Mezi nejkurióznější patřilo vyjádření k řešení stacionární dopravy a to ve znění: „…za současné situace, byť je toto jednání jednáním přestupkovým a nelze jej opomíjet, či omlouvat, a musí být dle zákona řešeno, postoj snahy poukazovat na toto přestupkové jednání je minimálně snahou, podobně jak se říká v lidovém rčení – cezením komára a polykáním velblouda.“

autor: MP Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.