> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Stará garda v derby těsně prohrála

vloženo: 28.12.2018           komentářů: 0

Série neporazitelnosti skončila. Stará garda Baníku podlehla v tradičním silvestrovském derby Vítkovicím 3:4 a po sedmi letech znovu zakusila v závěrečném souboji roku hořkost prohry.

Baníkovcům na poslední chvíli vypadli ze sestavy René Bolf a Karel Kula a na umělé trávě Městského stadionu jim nepomohlo ani rychlé dvougólové vedení, o které se už v první čtvrthodině postaral ve vápně pohotový Libor Žůrek. Domácí celek v utkání hraném na 2x35 minut manko ještě do přestávky srovnal, a to paradoxně zásluhou baníkovského odchovance a nováčka v derby Daniela Rygela.

Za stálého drobného deště se ve druhé půli Baník ještě jednou a naposledy dostal gólově napřed, když v 55. minutě se prosadil tradiční „silvestrovský“ střelec Václav Daněk. Ale soupeř, který oproti minulým ročníkům omladil sestavu, tentokrát vydržel kousat až do poslední minuty a druhý poločas zápasu zvládl lépe. Rozhon v 60. minutě nejprve vyrovnal a za další čtyři minuty přidal z pokutového kopu i rozhodující branku.

Baník tak ve čtrnáctém derby starých gard po sedmi zápasech bez porážky musel sklonit hlavu.

"Samozřejmě nás to mrzí, protože jsme určitě nechtěli prohrát, na druhé straně takový je fotbal. Vítkovice měly omlazený mančaft s nižším věkovým průměrem. Mohlo to dopadnout i pro nás, ale oni si za tím šli a my to tak musíme vzít," řekl Václav Daněk.

"Vedli jsme brzy dva nula a vypadalo to, že by to mohlo být celkem v klidu, ale trochu nás dorazila poslední minuta prvního poločasu, kdy Vítkovice vyrovnaly. Druhý poločas byl otevřený, dal jsem gól a vypadalo, že bychom mohli vyhrát, ale Vítkovice zvýšily úsilí, začaly nás napadat, vyrovnaly po krásném gólu. Nakonec daly vítězný gól v penalty."

Výsledek:

Vítkovice – Baník 4:3 (2:2)

Branky: 60. z pen. a 64. Rozhon, 17. a 35. Rygel – 7. a 14. Žůrek, 55. Daněk. Rozhodčí: Svatonský. Diváci: 600.

Sestavy:

Vítkovice: A. Twardzik – Zajíc, Freisler, Martinčok, Kutty, Harazim, Levčík, Valenčin, Rygel, Derych, Baránek, Mydlo, Rozhon, Kovář, Trval, Langer. Trenéři: Dunaj, Vlk, Kalus.

Baník: Bernady – J. Zajaroš, Antalík, Drozd, Veselý, Staš, Šlachta, Kiša, Tchuř, Pěcháček, Čáp, Knapp ml., Vrťo, Daněk, Žůrek, Korytář, P. Zajaroš ml. Trenéři: Galásek, Gürtler, Kosňovský.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.