> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Otevření Regionální akademie FAČR

vloženo: 20.12.2018           komentářů: 0

Otevření Regionální akademie FAČR na Bazalech se znovu přiblížilo

Důležitý krok v cestě za otevřením Regionální fotbalové akademie FAČR v Ostravě učinili zástupci statutárního města Ostrava, FC Baník Ostrava, městského obvodu Slezská Ostrava, FAČR a společnosti Vítkovice aréna, a.s. Na společné schůzce se zástupci všech těchto organizací dohodli na krocích, které je potřeba udělat pro to, aby se akademie od začátku nového školního roku zdárně rozběhla.

„Klíčové je nyní vyčíslení nákladů na vybudování učeben pro hráče na ZŠ Bohumínská a nákladů na pronájem SC Bazaly Nadačním fondem Regionální fotbalové akademie v Moravskoslezské kraji, který činnost Regionální fotbalové akademie FAČR realizuje, stejně jako v jiných krajích,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. Dodal, že projekt Regionální fotbalové akademie FAČR, která by se měla usídlit na zrekonstruovaném areálu na Bazalech, bude mimořádně prospěšný nejen pro Baník, ale pro celý Moravskoslezský kraj.

Moravskoslezský kraj mívá pravidelně nejvyšší nebo jedno z nejvyšších zastoupení klubů v profesionálních fotbalových soutěžích. Pokud nechtějí být kluby závislé na hráčích z Prahy či jiných regionů, pak je důležité, aby zde fungoval systém práce s talentovanou mládeží, které je v kraji dostatek. Vždyť jen ve věkové kategorii žáků U13, která je předstupněm kategorií v Regionální fotbalové akademii FAČR, je v kraji přibližně 1500 dětí.

Tato fakta jsou zároveň důvodem, proč nejen Baník Ostrava, ale celý Moravskoslezský kraj věří, že se potřebné finanční prostředky pro rozběhnutí celorepublikově úspěšného projektu najdou.

„Projekt by měl být financován tak jako v ostatních krajských městech, kde již funguje. To znamená kofinancováním kraje, statutárního města a FAČR,“ uvedl Michal Bělák.

Jak z uvedeného vyplývá, spuštění projektu Regionální akademie FAČR v Ostravě je úzce spojeno s otevřením zrekonstruovaného areálu na Bazalech. Ten bude domovem akademie, společně s ní jej bude využívat také FC Baník Ostrava , ale také veřejnost, což ocenil Roman Goryczka, místostarosta městského obvodu Slezská Ostrava. "Jsem za realizaci projektu na Bazalech nesmírně rád, protože areál budou moci využívat obyvatelé našeho obvodu i školy. Při nízké občanské vybavenosti našeho obvodu je chystané otevření Bazalů velmi důležitým mezníkem pro naši veřejnost," uvedl Roman Goryczka.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.