> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční sbírka NADACE AGEL

vloženo: 19.12.2018           komentářů: 0

Vítkovická nemocnice a Hornická poliklinika shromáždily ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 200 kilogramů oděvů pro potřebné lidi
Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Vítkovické nemocnice a Hornické polikliniky, putovaly tentokrát do Azylového domu pro muže po výkonu trestu Nová šance v Ostravě-Koblově a do charitativního obchůdku ADRA Ostrava.
„Naši zaměstnanci přinášeli oblečení i boty, které ještě mohou pomoci jiným. Bylo skvělé sledovat, jak se postupně plnily bedny věcmi od lidí snad ze všech profesí, které tady v nemocnici máme. Adventní čas je vždy skvělou příležitostí, jak myslet nejen na sebe a svou rodinu, ale i na ostatní lidi, kteří se třeba řízením osudu nemají tak dobře jako my,“ řekla PaedDr. Ivana Novosadová, specialista marketingu a PR Vítkovické nemocnice.
Celkově přitom zaměstnanci nemocnice naplnili pět beden pro azylový dům Nová Šance a tři bedny pro charitativní obchůdek ADRA. Dalších 10 pytlů pak naplnili zaměstnanci Hornické polikliniky v Ostravě. Odtud bude pomoc také směřovat do azylového domu Nová Šance. Celkem tak zaměstnanci obou zařízení nasbírali více jak 200 kilogramů oděvů a bot.
Nová šance je dobrovolnou neziskovou organizací, která provozuje azylové zařízení v Ostravě-Koblově a pomáhá lidem po výkonu trestu s adaptací a se znovu začleněním do společnosti. Zároveň hledá i účinné formy snižování recidivy a také se zaměřuje na pomoc lidem bez domova.
Charitní obchod ADRA se nachází v Ostravě naproti vchodu do Vítkovické nemocnice, ale také v ostravských částech Moravská Ostrava, Hrabůvka a Poruba. Obchod prodává věci, které mu lidé darují, od oblečení a bot až po keramiku, lůžkoviny a potřeby pro domácnost. Prodejem těchto věcí pak organizace ADRA získává finanční prostředky pro rozvoj dobrovolnických programů u osamělých a nemocných seniorů, dětí a osob s postižením v Ostravě.
 „Zájem o Vánoční sbírku ze strany zaměstnanců AGELu i široké veřejnosti je tradičně veliký. Moc si vážím všech, kteří rádi přispějí na dobrou věc a dělají tak vlastně svět zase o něco hezčím. Je to jasný důkaz toho, že solidarita mezi lidmi zdaleka nevymizela. Upřímně děkuji každému, kdo se do akce zapojil a přispěl do vánoční sbírky dle svých možností,“ dodala výkonná ředitelka NADACE AGEL Bc. Veronika Dostál

autor: Bc. Lucie Drahošová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.