> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník – Olomouc (pátek, 18:00)

vloženo: 14.12.2018           komentářů: 0

Podzimní část sezony končí a Baník ji uzavře netradičně už v pátek domácím zápasem proti Olomouci. Závěrečný zápas roku bude mít na Městském stadionu výkop v 18:00.

Baníkovci do něj mohou jít pozitivně na naladěni po dvou výhrách 2:0 proti Příbrami a Bohemians 1905. „Je pravda, že bychom chtěli zakončit rok vítězstvím. Ale tak jednoduché to nebude, protože Olomouc doopravdy kvalitu má. Jim se jen nedařilo v koncovce a to je svazovalo. Spoustu šancí neproměnili, ať třeba v Plzni nebo proti Slovácku. Není to rozhodně špatné mužstvo,“ prohlásil asistent Bohumila Páníka Jan Somberg.

Olomouc se celou sezonu zmítá v turbulencích. Když už se zdá, že se účastník Evropské ligy definitivně chytil, přijde zase další pád dolů. Trenér Václav Jílek experimentuje se sestavou, několikrát úspěšně vyzkoušel hru se třemi obránci a proti Slovácku před týdnem překvapil nasazením záložníka Kalvacha na postu středního obránce.

„Chytili se posledním utkáním proti Slovácku, které vyhráli 1:0 a kde úplně všechno změnili. Změnili styl hry a rozestavení. Budou v tom pokračovat i u nás. Jim to pomohlo, oni to utkání zvládli a může to pro ně být motivace do dalšího utkání,“ tuší Jan Somberg.

Také v domácím táboře musí nastat minimálně jedna změna v základu, a to na pozici Adama Jánoše, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Nejistý je start Milana Baroše a Martina Šindeláře. „Bude to úplně jiné utkání než v srpnu v Olomouci. Tentokrát to bude i o terénu, ale samozřejmě chceme, aby to bylo hlavně o naší kvalitě. Chtěli bychom rok zakončit vítězstvím,“ dodal Jan Somberg.

19. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (4. místo, 33 bodů) – Olomouc (14. místo, 18 bodů)

Pátek 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Moláček

Nejlepší střelci: Baroš, Diop (4) - Nešpor (5)

Absence: Baroš, Šindelář (oba nejistý start), Jánoš (4 ŽK) – Hála, Polom (oba zranění), Sladký (nejistý start)

Komu hrozí absence: Diop, O. Šašinka (oba 3 ŽK) – Kalvach, Jemelka, Dvořák, Nešpor (3 ŽK)

BANÍK VS OLOMOUC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 47 / 13-16-18 55:57

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Varadi 4 – Vlček 4

Nejvyšší výhra: 4:0 (9. dubna 2005)

Nejvyšší prohra: 2:6 (1. dubna 2016)
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (20. SRPNA 2018)
OLOMOUC – BANÍK 1:4 (0:2)

Branky: 79. Dvořák - 13., 60. a 77. Diop, 3. Fillo. Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Vlček. ŽK: Plšek - Granečný. Diváci: 10667.

Olomouc: Buchta – Sladký (64. Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach (64. Dvořák) – Hála (46. Texl), Plšek, Houska, Falta – Nešpor.

Baník: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman (77. Granečný) – Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer – O. Šašinka (67. J. Šašinka), Diop (85. Jirásek).

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.