> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník – Olomouc (pátek, 18:00)

vloženo: 14.12.2018           komentářů: 0

Podzimní část sezony končí a Baník ji uzavře netradičně už v pátek domácím zápasem proti Olomouci. Závěrečný zápas roku bude mít na Městském stadionu výkop v 18:00.

Baníkovci do něj mohou jít pozitivně na naladěni po dvou výhrách 2:0 proti Příbrami a Bohemians 1905. „Je pravda, že bychom chtěli zakončit rok vítězstvím. Ale tak jednoduché to nebude, protože Olomouc doopravdy kvalitu má. Jim se jen nedařilo v koncovce a to je svazovalo. Spoustu šancí neproměnili, ať třeba v Plzni nebo proti Slovácku. Není to rozhodně špatné mužstvo,“ prohlásil asistent Bohumila Páníka Jan Somberg.

Olomouc se celou sezonu zmítá v turbulencích. Když už se zdá, že se účastník Evropské ligy definitivně chytil, přijde zase další pád dolů. Trenér Václav Jílek experimentuje se sestavou, několikrát úspěšně vyzkoušel hru se třemi obránci a proti Slovácku před týdnem překvapil nasazením záložníka Kalvacha na postu středního obránce.

„Chytili se posledním utkáním proti Slovácku, které vyhráli 1:0 a kde úplně všechno změnili. Změnili styl hry a rozestavení. Budou v tom pokračovat i u nás. Jim to pomohlo, oni to utkání zvládli a může to pro ně být motivace do dalšího utkání,“ tuší Jan Somberg.

Také v domácím táboře musí nastat minimálně jedna změna v základu, a to na pozici Adama Jánoše, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Nejistý je start Milana Baroše a Martina Šindeláře. „Bude to úplně jiné utkání než v srpnu v Olomouci. Tentokrát to bude i o terénu, ale samozřejmě chceme, aby to bylo hlavně o naší kvalitě. Chtěli bychom rok zakončit vítězstvím,“ dodal Jan Somberg.

19. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (4. místo, 33 bodů) – Olomouc (14. místo, 18 bodů)

Pátek 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Moláček

Nejlepší střelci: Baroš, Diop (4) - Nešpor (5)

Absence: Baroš, Šindelář (oba nejistý start), Jánoš (4 ŽK) – Hála, Polom (oba zranění), Sladký (nejistý start)

Komu hrozí absence: Diop, O. Šašinka (oba 3 ŽK) – Kalvach, Jemelka, Dvořák, Nešpor (3 ŽK)

BANÍK VS OLOMOUC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 47 / 13-16-18 55:57

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Varadi 4 – Vlček 4

Nejvyšší výhra: 4:0 (9. dubna 2005)

Nejvyšší prohra: 2:6 (1. dubna 2016)
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (20. SRPNA 2018)
OLOMOUC – BANÍK 1:4 (0:2)

Branky: 79. Dvořák - 13., 60. a 77. Diop, 3. Fillo. Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Vlček. ŽK: Plšek - Granečný. Diváci: 10667.

Olomouc: Buchta – Sladký (64. Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach (64. Dvořák) – Hála (46. Texl), Plšek, Houska, Falta – Nešpor.

Baník: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman (77. Granečný) – Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer – O. Šašinka (67. J. Šašinka), Diop (85. Jirásek).

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.