> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Bílovci rozsvítí vánoční strom

vloženo: 30.11.2018           komentářů: 0

Sváteční vánoční trhy, bohatý kulturní program pro děti na Mikulášském jarmarku, slavnostní rozsvícení vánočního stromu, výstava betlémů, koncert v kostele svatého Mikuláše a další akce, to je program na adventní čas pro obyvatele Bílovce a okolních obcí.

A začíná se již tuto sobotu, 1. prosince! Od rána bude Slezské náměstí v Bílovci oděno do vánoční nálady – budou zde stánky s nejrůznějšími pochutinami, drobnými dárky, ručně vyráběným zbožím, ale i voňavým svařákem. Děti pak mohou před zimou utéct do knihovny, kde na ně čeká Mikulášská zábava v podobě malování na obličej s čerticí Mišpulínkou, kouzlení s čertem Lamželezem, kreativní dílničky s Martinožkou nebo pekelné hry s kolem štěstí. Chybět zde nebude ani nebeská pošta, prostřednictvím níž mohou děti poslat svůj dopis, který si zde namalují nebo napíší, Ježíškovi.
Čas adventu v tomto městě pomyslně odstartují také andělé, jejichž přítomnost na bíloveckém náměstí umocní nádhernou předvánoční atmosféru. V 17 hodin pak vedení města slavnostně rozsvítí živý vánoční strom, který již léta stojí před kostelem. „Rádi bychom osobně občanům popřáli pohodový advent v kruhu přátel a rodiny a samozřejmě i spokojené svátky vánoční. A věřím, že k zítřejší dobré náladě přispějí i voňavé koláčky a teplý čaj pro všechny přítomné,“ hlásí starostka Mgr. Renata Mikolašová. Celý prosinec bude navíc v městském muzeu k zhlédnutí výstava betlémů.

O týden později, v neděli 9. prosince, se kostel sv. Mikuláše v Bílovci rozezní nádherným operním hlasem Evy Dřízgové, která zde od 15 hodin zazpívá v rámci Svatováclavského hudebního festivalu díla Johanna Sebastiana Bacha, George Friedricha Händela a dalších.

A ve středu 12. prosince se od 18 hodin připojí bílovečtí i k akci Česko zpívá koledy. Na nádvoří místního zámku se rozezní hlasy zpěváků Pěveckého sboru Bílovec, dechového souboru Rozmarýnka a dětských sborů na nádvoří zámku a samozřejmě i ostatních občanů, kteří sem zavítají.


autor: Lenka Hatlapatková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.