> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Memoriál Evžena Hadamczika vyhrál

vloženo: 26.11.2018           komentářů: 0

Memoriál Evžena Hadamczika vyhrál domácí Baník Ostrava!!!

Memoriál Evžena Hadamczika byl v letošním roce nejlépe obsazeným turnajem v jednačtyřicetileté historii. Týmy ze sedmi zemí kategorie U11 včetně věhlasného AC Milán, anglického West Hamu United či Dynama Kyjev bojovali o tuto trofej. Vítězem se stal k naší obrovské radosti domácí pořádající Baník Ostrava!!

Tomuto turnaji nechybělo vůbec nic. Kvalitní špičkové obsazení, výkony hráčů, radost, slzy štěstí i smutku a v neposlední řadě fantastická kulisa, která provázela většinu zápasů a zvláště zápasy domácího Baníku, kde se desetiletí kluci setkali s dosud nepoznaným.... Chachaři včetně rodičů a rodinných příslušníků jim vytvořili takovou atmosféru, kterou mohou slyšet a zažít pouze a jen na zápasech "A" mužstva. A mladé naděje se jim odvděčili tím nejlepším možným způsobem. Z devíti zápasů prohráli pouze jediný - v základní skupině s AC Milán 1:2. Zbylých osm zápasů vyhráli a zaslouženě ovládli celý 41. ročník Memoriálu Evžena Hadamczika.

Už všechny čtvrtfinálové duely měly obrovský náboj a kvalitu. Prvním semifinalistou se stali hráči Dynama Kyjev, kteří porazili MŠK Žilinu 5:3. Poté došlo na první souboj ostravského týmu s pražským, konkrétně MFK Vítkovice vs. AC Sparta Praha. Slavily Vítkovice, když Spartu porazily 4:0. Následoval druhý souboj mezi Ostravou a Prahou v podání hráčů Baníku a obhájce loňského titulu - Slavii Praha. Zde to bylo větší drama. Baník nakonec postoupil mezi 4 nejlepší po výhře 2:1. V posledním čtvrtfinále čekal na diváky velmi atraktivní duel mezi AC Milán a West Ham United. Po odehraných skupinách se pro mnohé zdál být favoritem italský velkoklub, který jako jediný neztratil ani bod a vyhrál skupinu "B" právě před Baníkem, za to anglický tým ve skupině "A" obsadil až poslední čtvrtou postupovou pozici. V utkání to ale vypadalo jinak. West Ham byl aktivnější, důraznější a zaslouženě se dostal do vedení 5:1. Rosoneri v závěru dvěmi brankami jen korigovali výhru a postup "kladivářů".

Opět před elektrizující atmosférou se prvním finalistou stal domácí Baník, který si po výsledku 4:0 připsal skalp ukrajinského velkoklubu Dynama Kyjev. Kluci dřeli, makali a i přesto, že síly ubývaly, tak ukázali fanouškům pravé baníkovské srdce. A tak jako po každém zápase následovala děkovačka a zpívání s "kotlem".

Druhé semifinále mělo dramatičtější průběh. Ačkoliv tomu nic nenapovídalo, jelikož minutu před koncem vedl West Ham 2:0. Poté ale Vítkovice snížili a 20 vteřin před koncem dokonce vyrovnaly. Následovaly pokutové kopy - jako první a vůbec poslední ve všech vyřazovacích zápasech. Šťastnějšími se stali hráči MFK, kteří se tak postarali o to, že finále bude ryze ostravskou záležitostí a že v Ostravě máme vynikající fotbalisty.

Dynamo Kyjev nakonec bralo bramborovou medaili, protože v souboji o třetí místo opět nedokázali skórovat a prohráli 0:1 s West Ham United. Ti si tak při své premiérové účasti na Memoriálu přibalili do letadla bronzové medaile.

Dlouho očekávané městské finále trumflo vše. Atmosféra a skandování z obou táborů bylo neuvěřitelné. Hráči v podstatě ani nemohli slyšet pokyny svých trenérů... Lepší start do utkání měl domácí Baník, který se brzy ujal vedení. Poté následovaly šance na obou stranách, ale ujala se až vyrovnávací střela Vítkovic. V hale to vřelo. Misky vah na stranu Baníku hrajících v bílých dresech naklonil dobře zahraný přímý kop a následně střela z 20-ti metrů, která zapadla za brankovou čáru od břevna. Zdálo se být rozhodnuto, ale Vítkovičtí hráči již nejednou ukázali silný charakter a brankou snížili na jednobrankový rozdíl.

Pak už to bylo marné dobývání domácí svatyně, stejně tak se nedařilo náskok pojistit. Hala byla na nohou a poslední vteřiny celého turnaje fanoušci Baníku hlasitě odpočítávali. Následně propukla obrovská radost mladých baníkovských nadějí a zároveň smutek a pláč hráčů Vítkovic.

Při vyhlášení byl přítomen šéf mládeže Akademie Baníku Ostrava Petr Mašlej a patron turnaje - sportovní ředitel Baníku Ostrava Marek Jankulovski, který také vítězům předal pohár za vítězství včetně toho putovního. Ceny předávali i hráči ligového mužstva. Pro všechny a hlavně pro kluky nezapomenutelný zážitek.

Příjemným překvapením bylo pro hráče i to, že společnost MLK Tours ocenila prvních šest týmů vouchery na nákup zboží v prodejnách Adidas v celkové výši 60 000,-Kč, přičemž vítězný tým 20 000,-Kč, finalista 15 000,-Kč, bronzový tým 10 000,-Kč a zbývající týmy po pěti tisících.

I přesto, že 41.ročník teprve skončil, již nyní se všechny týmy těší na další ročník!!

JEŠTĚ JEDNOU VELKÉ DÍKY VŠEM, HLAVNĚ VEDENÍ BANÍKU, SPONZORŮM, ORGANIZÁTORŮM, TRENÉRŮM, HRÁČŮM, RODIČŮM, FANOUŠKŮM A CHAHARŮM ZA PODPORU, JELIKOŽ BEZ TOHOTO VŠEHO BY TOHLE USPOŘÁDAT NEŠLO.

Konečné pořadí turnaje:

1. FC Baník Ostrava

2. MFK Vítkovice

3. West Ham United F.C.

4. FC Dynamo Kyjev

5. SK Slavia Praha

6. AC Sparta Praha

7. AC Milán

8. MŠK Žilina

9. ETO Gyor

10. AS Trenčín

11. FK Karpaty Lvov

12. Wisla Krakow

13. Górnik Zabrze

14. MFK Karviná


autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

28.06.2019

Nudu zaháněli v obchodě
Nudu zaháněli v obchodě, událost bude šetřit „sociálka“ Tři nezletilí chlapci se vydali 28. května 2019 do prodejny v Ostravě-Zábřehu. Nešli zde však nakupovat, nýbrž dělat nepořádek. Jak později sami přiznali, důvod, proč prodejnu navštívili, byla nuda. Jejich počínáním vznikla škoda na zboží v celkové výši přibližně 350,- Kč. Poškodili deodoranty a rozbalili na prodejně potravinářské zboží.

01.06.2019

Pod vlivem boural
Poškozenou krajnici vozovky a dopravní značení zahlédla hlídka městské policie v sobotu 1. června 2019 po 3. hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě u jedné ze zastávek městské hromadné dopravy. Od tohoto místa se po vozovce táhla skvrna provozních kapalin, která strážníky dovedla až ke značně poškozenému vozidlu, které v té době přijíždělo k jedné z nedalekých ulic. Ve vozidle se nacházel pouze řidič. Hlídka muže ztotožnila, kdy se ukázalo, že jde o 41letého Asiata.

29.05.2019

Používala velmi hrubých výrazů
Dopoledne 29. května 2019 byla hlídka vyslána na Ostravy-Moravské Ostravy, kde se žena marně domáhala vyplacení sociální podpory. Verbálně na zaměstnankyně úřadu útočila, křičela a zároveň rušila i jednání dalších zaměstnanců. Používala velmi hrubých výrazů, především vůči zaměstnankyni, která agresorce odmítla dávky přiznat z důvodu chybějících dokumentů. Kromě vulgarit také plivala.

25.05.2019

Opilý muž napadl strážníky
Opilá osoba obtěžující okolí. To byl důvod, proč v sobotu 25. května 2019 odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Svinova. Na místě se na chodníku nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Ostatním kolemjdoucím vulgárně nadával a vyhrožoval. Dle oznamovatele se tak dělo již delší dobu. Muž odmítal spolupracovat i se strážníky. Ti mu následně naměřili přes 2,6 ‰ alkoholu v dechu.

20.05.2019

Sprejeři přistiženi při činu
Dne 20. května 2019 chvíli před půlnocí byli spatřeni strážníkem v Ostravě-Porubě v jednom z průchodů dva mladíci, kteří zde pokreslili stěny.Oba muže ve věku 19 let se podařilo dostihnout další hlídkou o několik metrů dál, podle popisu, který jim byl kolegou předán.